Jõgeva Sordiaretuse Instituudi direktorina jätkab Mati Koppel

Teadus- ja Arendustegevuse korralduse seadusest lähtudes sõlmitakse teadusasutuste direktoriga töölepingud viieks aastaks. Mati Koppel on Jõgeva Sordiaretuse Instituuti juhtinud juba viis aastat.

Eeltoodut arvestades korraldas Jõgeva Sordiaretuse Instituudi teaduslik nõukogu uue direktori valimised. Valimiskoosolekut juhtis teadusliidu nõukogu esimees Ants Bender. Ainsaks kandidaadiks direktori ametikohale oli asutuse senine juht Mati Koppel, kes valiti direktoriks ka järgmiseks viieks aastaks.

«Oma senisest tööperioodist tunnen rõõmu ennekõike selle üle, et Jõgeva Sordiaretuse Instituudis on töökas ja üksmeelne kollektiiv. Uhke on põhjust olla sellepärastki, et mitmed meie instituudis aretatud sordid on pälvinud tunnustuse ka välisriikides. Sellisteks sortideks on näiteks punased ristikud «Hilte» ja «Varte» . Hiljuti oli mul telefonivestlus Eesti Põllumajandustootjate esindajaga Brüsselis Aivar Niinemägiga, kelle sõnul tuntakse välismaal huvi Jõgeval aretatud hübriitlutserni «Karlu» kasvatamise vastu. Minu direktoriaastate järgmisel tööperioodil hakatakse suuremat tähelepanu pöörama biotehnoloogia ja geneetika senisest tõhusamale rakendamisele, milleks lähiajal avatakse ka taimsete koekultuuride laboratoorium, « lausus Mati Koppel.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus