Jõgeva SK Noorus 96 jäi kolmandasse liigasse püsima

Jalgpalliga tegelev spordiklubi jääb möödunud aastat  erinevate emotsioonidega meenutama. Oli mitmeid positiivseid ning negatiivseid hetki.

Esindusmeeskond osales sel hooajal Eesti MV III liigas, Eesti Karikas, Jõgevamaa MV, Noorus Cup ning Aastalõputurniiril. III liiga kulges üle kivide ja kändude – mitmed mängud mängiti nõrgimas koosseisus või lausa vähemuses. Sellest hoolimata suudeti liigasse püsima jääda, kui üleminekumängudel alistati kindlalt nõrgem vastane.

Eesti karikasarjas mängiti kaks mängu. Esmalt alistati võõrsil IV liiga meeskond Lelle SK ning siis kohtuti Eesti eliiti kuuluva FC Kuressaarega. Jõgeva poistel jalg ei värisenud, kuid tugevamad võtsid siiski kindla 0:3 võidu. Mängu meenutab ka selle hooaja rekordiline publikuarv – 111. Mäng oli eriline selleski mõttes, et oma panuse andsid korraldusse pea kõik klubiga seotud inimesed.

Suvistel maakonnameistrivõistlustel jäi Noorus teiseks, kaotades tiitli Põltsamaale. Talvistel aga saadi rivaalidelt revanš ning saalijalgpalli meistriks krooniti SK Noorus 96. Vastuoluline Noorus Cup koduhallis võideti samuti kindlalt. Aasta viimane turniir, EJL korraldatav Aastalõputurniir, polnud varem jõgevalastele heameelt teinud. Küll aga seekord, kui saadi alagrupis esikoht ning võeti kokkuvõttes kolmas. Meeskonna vaieldamatuks liidriks kerkis möödunud aastal Kristjan Kuldmägi, kes mängis algusest lõpuni kõik III liiga mängud ning ei jätnud vahele ka teisi võistlusi.

1996. aastal sündinud poisid said lõppeval aastal rinda pista Eesti tippu kuuluvate meeskondadega, kui C1 I liigas mängiti näiteks FC Flora, Nõmme Kalju, Levadia, Tammeka ja Sillamäe Kaleviga. Kahjuks ei suutnud meie poisid suurtele erilist vastupanu osutada ning nii langeti kindlalt kõrgseltskonnast välja. Erinevatel turniiridel esinesid poisid visalt, kuid kuldseid medaleid kaela ei saadud. Suurima esiletõusu tegi väravavaht Ander Kallo. 1997. aastal sündinud poiss valiti mitmel turniiril parimaks väravavahiks, sattus noortekoondise vaatevälja ning mängis ka täiskasvanute Noorus Cupil mõned minutid.

Esimest korda alustasid Eesti MV mängudega ka kõige pisemad Nooruse kasvandikud. E2 IV liigas saavutati neljas koht. Meeskonna suurim väravakütt oli Märt-Indrek Sirkas. Poisid osalesid tublilt ka mitmetel turniiridel ning said treener Orlovilt kiita. Tublid olid ka lapsevanemad, kes aitasid igal võimalusel.

Oma esimesed ametlikud mängud said kirja ka Nooruse tüdrukud, kes osalesid EJL Rahvaliigas. Suurelt jaolt poiste vastu mängides jäid neiud kahjuks võiduta.

Uuel aastal ootab SK Noorus 96 staadionile veel rohkem toetajaid ning loodame teie abil saavutada oluliselt paremaid tulemusi.

AARNE SULG

blog comments powered by Disqus