Jõgeva plaanib liuväljaku rajamist koostöös Kuldiga linnaga

Jõgeva esindajad käisid Lätis Kuldigas ning leppisid kokku, et teevad koostööd Eesti-Läti piiriüleses programmis. Jõgeva linn soovib projekti raames rajada umbes kolm miljonit krooni maksvat plastkattega liuvälja.

Läti Kuldiga linn on koostööst huvitatud, kinnitas abilinnapea Aare Olgo. Projekti asus Jõgeva linna poolt ette valmistama arenduse peaspetsialist Erki Teder. Jõgeva linna omaosalus projektis on vähemalt 15  protsenti.

Olgo sõnul soovivad lätlased rohkem jääga liuvälja, kuid eestlased olid juba käinud Pärnus tutvumas plastkattega liuväljaga ning soovitasid just viimast. “Põhjus on selles, et plastkattega liuväli võimaldab aasta ringi uisutada ja pole ka väga kallis,” nentis ta.

“Plastkattega liuväli pole mingil juhul tehisjääga jäähallile alternatiiviks,” rõhutas Olgo. Tema hinnangul võimaldab liuväljak hokimängijatel trenni teha. Plastkattega väljak tähendab, et inimesed saaksid ka soojal ajal uisutada.

Pärnus avati moodsal tehnoloogial põhinev liuväli mais, uisuväljak kuulub erainvestoritele Ilmar Laanele ja Priit Jüriojale ning läks maksma umbes kolm miljonit krooni.  Liuväli asub Pärnus Kontserdimaja lähedal, Decora kaupluse taga jõe ääres. Tegemist on 30×15 meetri suurune tehiskattega liuväljaga, millele suvekuumus liiga ei tee. Moodsa plastkattega jääplats võib huviliste jätkudes töötada kasvõi ööpäev läbi

Moodsal tehnoloogial põhinev liuvälja plastkate pärineb Ameerikast ja lähim taoline liuväli on Poolas. Baltimaades ja Soomes on Pärnu liuväli esimene. Kattematerjali toomiseks Baltimaadesse ja Soome on ainuõigus firmal Blue Ice.

HELVE LAASIK

 

blog comments powered by Disqus