Jõgeva linna vapimärgi pälvib kooliteatri Liblikapüüdja lavastaja Lianne Saage-Vahur


Jõgeva linnavolikogu otsustas 29. jaanuari istungil anda Jõgeva kooliteatri Liblikapüüdja lavastajale ning Betti Alverile pühendatud luulepäevade “Tähetund” ja “Tuulelapsed” ühele eestvedajale Lianne Saage-Vahurile Jõgeva linna teenetemärgi ehk vapimärgi.

Lianne Saage-Vahur taastas Jõgeval kooliteatritraditsiooni ning lõi kooliteatri Liblikapüüdja 25 aastat tagasi. Esimeseks etenduseks oli Richard ja Robert Shermani muusikal “Mary Poppins”, mille esietendus toimus 1991. aasta 26. aprillil Jõgeva kultuurimajas. Koos kooliteatriga on ta korraldanud Jõgeval sündinud poetessile Betti Alverile pühendatud luulepäevi “Tähetund” ja “Tuulelapsed”. Laiemalt on tuntuks saanud ka Rannal toimuvad suvised õppelaagrid kooliteatritele. Nende sündmuste kaudu teatakse Jõgevat üle Eesti. Tuhanded noored, kes on luuleetenduste konkursist osa võtnud, on õppinud tundma nii Betti Alveri loomingut kui kogu maailma luuleklassikat ja kaasaegset poeesiat.

Luulepäevade kõrge tase on andnud noortele võimaluse viibida erilises loomingulises õhustikus. Luulepäevi “Tähetund” on järjepidevalt korraldatud 22 aastat ja luulepäevi “Tuulelapsed”kümme aastat. Läbi nende sündmuste on hoitud Betti Alveri mälestust ja vaimu elavana.

“Lianne on meisterlik lavastaja. Ta on õpilastega üle saja lavastuse vaatajani toonud. Tema juhendamisel on kooliteater Liblikapüüdja nende aastate jooksul riigikonkurssidel edukas olnud ja võitnud korduvalt peaauhindu,” rääkis Jõgeva põhikooli direktor Taisto Liivandi.


Lianne käe all on lavakogemuse saanud üle 600 õpilase. Liblikapüüdjatest on kutselisteks näitlejateks sirgunud Martin Algus, Tiit Sukk, Ingrit Vaher, Hele Kõre (praegu Kõrve), Alo Kõrve, Marju Männik, Heigo Teder, Mihkel Kabel, Martin Kõiv, Meelis Põdersoo ja Maarius Pärn. Režissöörideks on saanud Marek Miil ja Maarja Pärsim ning praegu õpib lavastajaks Karl Sakrits.

“Lianne on Jõgeva kooliteatri Liblikapüüdja lavastaja ja hing. Tema loodud lavastused on pälvinud kõrge tunnustuse mitmetel üleriigilistel festivalidel. Esile on tõstetud noorte inimeste siirast ja ausat mängu ning väga head materjalivalikut. Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja on andnud ja annab noortele näitlejatele palju: eelkõige tööoskuse, eneseväljendusoskuse ja -võimaluse, suhtlemisjulguse, tähelepanelikkuse, loob sõpruskonna ning annab juurde hulga teadmisi. Publikule on kooliteatri etendused harivad ja pakuvad esteetilisi elamusi,” rääkis MTÜ Tähetund juhatuse liige Kaja Pärtels.


Lianne Saage-Vahuri tööd on varem tunnustatud Valgetähe teenetemärgiga ning Jõgevamaa Hõberistiga, Jõgeva linna aumärgiga ning paljude preemiate, stipendiumide ja teenetemärkidega. Kogu tema töö on aidanud kaasa Jõgeva linna kultuuri arengule.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus