Jõgeva linn tähistab sünnipäeva merelauludega

Täna tähistab Jõgeva linn 78. sünnipäeva. Traditsiooniliselt saab sel puhul külastada kevadlaata ning jälgida kultuuriprogrammi kesklinna laval. Peaesineja on  kultuurikeskuse välilaval Marko Matvere koos politsei- ja piirivalveameti orkestriga.


Kell 10 algab kevadlaat ja avatakse sünnipäevapidu. Kõigile pakutakse traditsioonilist sünnipäevakooki ja kohvi. Plaanis on ka sportlikud tegevused. Nii toimub kesklinnas pargikabe võistlus ning avatakse lauatennise välilaud. Laadamelu sekka saab välilaval nautida kultuuriprogrammi: esinevad lasteaedade “Rohutirts” ja “Karikakar” mudilased, Jõgeva muusikakooli tantsustuudio lapsed ning rahvatantsurühm Kaaratsim. Muusikalisi vahepalu pakub kunagine Jõgeva II keskkooli bänd Junkop. Päeva juhib Robert Rool. Kell 11 annavad linnapea ja volikogu esimees Jõgeva kultuurikeskuses üle hõbelusikad linna noorimatele kodanikele. Jõgeva linna on aastaga sündinud 41 last.

Merelaulud udupasunaga

Kell 15 astub kultuurikeskuse välilavale Marko Matvere koos politsei- ja piirivalveameti orkestriga. Kontserdil kuuleb ka Marko Matvere käsitööna valminud udupasunat. Orkestri juhataja Eerika Kurm rääkis, et kavas on rahvalik ja humoorikas muusika maailma meredelt, kust ei puudu ka paras ports nostalgiat ning armastus koduranniku ja armsama vastu. “Kontserdil kõlavad laulud Charles Trenet’ repertuaarist, vanad meremehelaulud ja ballaadid Marko Matvere repertuaarist,” lisas Kurm.

Originaalseaded orkestrile on kirjutanud Tõnis Kõrvits ja Andrus Rannaääre. Dirigeerib Hando Põldmäe. Politsei- ja piirivalveorkester on 34liikmeline professionaalsetest muusikutest koosnev kollektiiv, mis loodi 2010. aastal endise politseiorkestri ja piirivalveorkestri ühinemisel. Orkestri tihedasse ja stiililt mitmekülgsesse kontserdikalendrisse kuuluvad esinemised politsei- ja piirivalveameti üritustel, riiklikel sündmustel, festivalidel ja kontserdisaalides.

Koostööd on tehtud paljude Eesti instrumentaal- ja vokaalsolistidega ning välja antud hulganisti heliplaate. Orkester on osalenud ka mitmetel muusikafestivalidel väljaspool Eestit, näiteks Austraalias, Kanadas, Hispaanias, Saksamaal, Soomes, Venemaal, Taanis, Hollandis ja Leedus.

Avatud on kaks aiakohvikut

Jõgeva linna sünnipäeval on avatud kaks aiakohvikut: EELK Jõgeva kirikla aias Aia tänav 7 ning Merle Meituse koduaias Aasa tänav 8. Jõgeva koguduse heategevuskohvikus saadud tulu läheb koguduse töö toetuseks. Jõgeva koguduse toetuseks saab kevadlaadal osta ka heategevuslikke loteriipileteid, kus iga loos võidab. Koguduse juhatuse esimehe Mare Rosina sõnul on see isemoodi õnneloos, kus pileti ostnu saab ise auhinna valida. Loteriist saadud tulu läheb uue kiriku ehitamiseks.

Merle Meituse koduaias Aasa tänav 8 on külastajatele vaatamiseks ja soovi korral ka ostmiseks välja pandud pea poolsada maali, mille hinnad on sellel päeval tavalisest soodsamad. Merle sõnul on paljud huvi tundnud, kus saaks tema maale näha. Nüüd on selleks hea võimalus, sest kõik tööd on välja seatud.

Avatud on ka aiakohvik, kus pakutakse nii magusaid kui soolaseid suupisteid ja loomulikult kohvi. Maksta saab kohvikus sularahas.  Aias musitseerivad Artur Rehi ja Martin Kalm. Kohvikukülastajatel palutakse oma lemmikloomi mitte kaasa võtta, sest aias on pere koer Tessa. Maalide näitusmüük ja kohvik on avatud kella 15-19. Suurem kohvikutepäev on Jõgeval plaanis 21. augustil, mil tähistatakse Tapa-Tartu raudtee valmimise 140. aastapäeva.

Politseiauto tagaistmel

Linna sünnipäeval saab endast teha vahva foto Ameerika politseiauto tagaistmel. “Politseiauto fotoboks on peaaegu nagu tavaline fotoputka, kuid see on ehitatud Ameerikast pärit politseiautosse. Masinasse saab sisse istuda, endast pilte teha ja fotoseeria kohe mälestuseks välja printida,”rääkis fotoboksi esindaja Kaidi Puistaja.

Hiljem leiab politseiautos tehtud fotoseeriad Jõgeva linna koduleheküljelt, kust neid ka alla laadida saab. Puistaja rääkis, et politseiautosse ehitasid nad fotoboksi just seetõttu, et populaarse tegevusega politseid rahvale lähemale tuua. “Et mõte tundus hea ja avanes ka selline võimalus, siis saigi fotomasin valmis ehitatud ja nüüd oleme väga rõõmsad, et õnnestub tulla Jõgeva linnapäevadele rahvale rõõmu ja meelelahutust pakkuma,” lausus ta.

Fotoauto asub politsei- ja kohtumaja ees. Oodatud on kõik, kes soovivad pilte teha või lihtsalt masinat uudistada.

Laval on ansambel Junkop

Sünnipäeval on hea võimalus nautida kunagise Jõgeva II keskkooli ansambli Junkop etteastet. Bändi solist Margus Mändmets kinnitas, et kodulinna tullakse esinema rõõmuga, kuid nad on ka veidi ärevil. Junkopi repertuaar koosneb peamiselt mõnusast diskomuusikast ja tehakse kummardus rokk- ja dzässmuusikale. “Mõned lood on nii-öelda “vana aja” hitid, mida 80ndatel pidudel mängisime. Sekka ka uuemat muusikat, mida oleme valinud oma maitse järgi,” rääkis Mändmets. Esinevad ansambli juht ja klahvpillimängija Tiit Käosaar, basskitarril Ergo Lind, löökriistadel Kalmer Paju, soolokitarristid Aivar Mihkelson ja Tõnu Hallik, laulab Margus Mändmets.

Junkop astus mullu üles Jõgeva linna koolide vilistlaste kokkutulekul ja aasta enne seda küüslagufestivalil. “Sellistel suurepärastel üritustel esinemegi. Viimasel ajal oleme püüdnud aastas korra ikka musitseerida nii kuulaja kui ka enda rõõmuks,” sõnas Mändmets ja kutsus kuulajaid üles nautima elu ja oma hobisid, hoidma tervist ja  oma lähedasi.

Lastelinnas tegevust terve päev

Laste tarvis on pidupäevaks rajatud lastelinn. Tegevusi jagub  kesklinna pargis ja politseipargis, maa- ja linnavalitsuse esisel platsil. Üles on seatud mitu batuuti ning ringi saab veereda zorbpallis. Telkides saab meisterdada, lasta teha näomaalinguid ja osaleda võistlusmängudes. Kahe euro eest on võimalik teha ponisõit või vurada elektriautoga. Lastealal on esindatud perekeskus, kes pakub võimalust meisterdada vahvaid õhupalliloomi, Jõgevamaa noortekogu ja Jõgevamaa noorteinfo töötajad teevad lastele näomaalinguid, Rajaleidja keskuse telgis saab mängida karjäärimänge ning küsida karjäärinõu. Oma tegevust tutvustavad JJ-Street’i tantsijad, päästeamet, maanteeamet, kaitseliitlased, naiskodukaitsjad, politsei- ja piirivalveamet, Jõgeva kunstikool ja noortekeskus.

Rekordiliselt kauplejaid

Traditsioonilisel kevadlaadal Jõgeva kesklinnas pakutakse laulu, tantsu ja pillimängu kogu päeva jooksul. Laadalt saab osta kodumaist käsitööd, istikuid, vanavara ning toidu- ja tööstuskaupa. Kevadlaada korraldaja Sergei Jerjomini sõnul on ennast müüma registreerinud üle 200 kaupleja. Korraldaja lisas, et eriti meeldiv on see, et oma toodangut pakuvad ka Jõgeva linna  ja maakonna tootjad ja käsitöölised.  Müüma  tullakse ka Lätist ja Leedust.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus