Jõgeva lasteaias Rohutirts sai vaadata nukkude näitust

Näitusel oli näha ka lastevanemate endi valmistatud nukke, mõned vanad mänguasjad olid läbinud uuenduskuuri ning saanud isevalmistatud nüüdisaegsemad riided. Samuti on lapsed rühmades ja ka koos emadega ise lelusid valmistanud. Mudilased olid kaasa toonud väga moodsaid lemmiknukke, mis suutsid rääkida või liikuda, samas aga võis näha ka mõnda lihtsat originaalset paberist mänguasja. “Eks enamik lapsi tõid kaasa ikka oma lemmiknuku,” ütles lasteaia huvijuht ja juhataja asetäitja Elle Kase.

Tema sõnul oli nukunäitus juba kolmas omataoline. Mängukaru sajanda sünnipäeva puhul oli Rohutirtsus mängukarude näitus ning isadepäeval toimunud poistenädalal sai vaadata väljapanekut mänguautodest. Näitusele tõid lapsed kaasa ka masinaid, millega mängisid juba poiste isad ja vanaisad.

Nukud nagu autodki on mudilaste lemmikmänguasjadeks, seepärast on näituse külastatavus olnud üsna suur. Lapsed käisid seda vaatamas nii päeval iseseisvalt või koos kasvatajaga, õhtuti aga vanemate ja õdede- vendadega.

Üleeile oli Rohutirtsus moeshow, kus mudilased tutvustasid temaatilisi riideid, näiteks kevadisi, suviseid või sportlikke.

Väikesed tüdrukud käisid sel nädalal külas Jõgeva kultuurikeskuses, kus mudilased said vaadata lasteringides toimuvat ning ka ise Merleen Läänemagi juhatusel tantsida. Õhtul aga treenisid väikesed tüdrukud lasteaias koos emadega õiget kehahoidu.

Märts on lasteaias ka näitemängukuu. Mudilased harjutavad rühmades väikeseid lavastusi ja kõik esitatakse ka publikule. Üks näitemäng pääseb ka maakondlikule näitemängupäevale.

Rohutirtsus tegutseb juba mõnda aega müstiline tegelane Lope, kes käib külas kõikides lasteaiarühmades. Lope räägib lastele puhta vee ja õhu tähtsusest.

Tuleval nädalal toimuval emakeelepäeval loovad lapsed ise ja vanemate ning kasvatajate abiga luuletusi. Toredad värsid kantakse ette ka teistele.

5.-8. aprillini on Rohutirtsus lahtiste uste nädal, kus soovijad saavad jälgida mudilaste ja kasvatajate igapäevaseid tegemisi. Lasteaia juhataja Liivi Noodla sõnul on 6. aprilli oodatud tulevaste koolilastega tutvuma algklassiõpetajad, 7. aprilli aga praegu veel koduseid mudilasi, kes edaspidi lasteaialasteks tahavad saada.

Tervist edendavate lasteaedade programmiga liitunud Rohutirtsus on aprillis südamenädal, mis on eelkõige pühendatud rühile. Vastavat teavet jagatakse ka lapsevanematele.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus