Jõgeva kesklinnas on valminud uued kõnniteed ja parkla

Jõgeva linnavalitsuse arhitekti Anne Ördi sõnul on plaanis anda uus ilme Kaubahalli, Kesk-Eesti Ärikeskuse, Aia ja Suure tänava vahelisele alale. Vähempakkumise võitnud osaühing Jyky alustas töödega möödunud sügisel. Nüüdseks on projekti raames valminud Aia ja Suurt tänavat ühendav kõnnitee ja kõnniteed ehitatud Kesk-Eesti Ärikeskuse hoone Keskuse poe poolsele küljele. Valminud on ka parkla.

Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsev ütles, et Keskuse poodi külastab rohkesti inimesi. “Jalakäijatel oli siin varem autode keskel võrdlemisi ohtlik liikuda ja seda eriti pimedal ajal. Kõnnitee ehitamisega tagasime neile turvalisuse,? märkis linnapea.

?Sõidan autoga, kuid kõnnin sageli ka jalgsi. Väga hea, et autode parkimisplats ja kõnniteed on nüüdseks eraldatud. Ka tänavaauke on nüüd Jõgeva kesklinnas vähemaks jäänud,? lausus Kesk-Eesti Ärikeskuse hoones töötav baaridaam Inga. ?Tulin täna Jõgevale ja märkasin üllatusega, et kesklinn on märksa kaunimaks ja turvalisemaks saanud,? oli Lohusuu valla ettevõtja rahul.

Jõgeva abilinnapea Aare Olgo sõnul on kesklinna haljasalade rekonstrueerimise projekti esimese etapi tööde maksumuseks 800 000 krooni. Kesk-Eesti Ärikeskuse äärsete kõnniteede ehitamist rahastas sama nime kandev osaühing.

Linnapea Viktor Svjatõsev ütles, et järgmisena ehitatakse parkla ja kõnniteed Jõgeva Majandusühistu Kaubahalli poolsele küljele. “Need tööd algavad sügisel. Tuleval aastal hakkame uuendama Kesk-Eesti Ärikeskuse ja kaubahalli vahelist haljasala, kuhu rajatakse puhkekohad, jalgrajad ja diagonaalis jalgrada Aia tänavalt Suurele tänavale. Haljasalale ehitatakse ka purskkaev, mille projekt on juba koostatud.”

?Jõgeva kesklinna haljasalade rekonstrueerimise projekt kajastub ka linna arengukavas,? lausus abilinnapea Aare Olgo.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus