Jõgeva kabeklubi pälvis EOK auhinnagalal tunnustuse

Laupäeva õhtul Tallinnas Alexela kontserdimajas toimunud Eesti olümpiakomitee auhinnagalal „Spordiaasta Tähed 2019” kuulutati peale parimate sportlaste välja ka maakondade ja suuremate linnade parimad spordiklubid. Meie maakonnast pälvis tunnustuse Jõgeva kabeklubi.


Edukamaid klubisid autasustas kümnevõistluse olümpiavõitja Erki Nool. Jõgeva kabeklubi poolt võttis tänukirja vastu klubi juhatuse esimees Ülar Poom. Tema sõnul on iga tunnustus meeldiv.

„Eks see annab juurde usku oma tegemistesse ja lisab julgust uusi ideid realiseerida,“ sõnas Poom.

Ettevalmistus EM-turniiriks

Jõgeva kabeklubi on kahel viimasel aastal silma paistnud maailma karikavõistluste etapi korraldamisega 64-ruuduses kabes. Eeloleval sügisel ootab Kuremaal ees juba Euroopa meistrivõistluste korraldamine. Tegemist on ainulaadse suursündmusega Jõgevamaal ning põhiraskus selle korraldamisel lasub Jõgeva kabeklubil.

„Kõige muu tegevuse kõrval nõuab turniiriks valmistumine pikaajalist tööd ja sellega alustasime juba möödunud aastal,“ rääkis kabeklubi eestvedaja Ülar Poom.

Peale Jõgeva kabeklubi pälvisid tunnustuse veel Alutaguse suusaklubi (Ida-Virumaa), Aseri spordiklubi (Lääne-Virumaa), Audentese spordiklubi (Tallinn), Hiiumaa orienteerujate klubi (Hiiumaa), JK Vaprus (Pärnu), Kadi Võimlejad (Raplamaa), Kahe Silla Klubi (Pärnumaa), Karupesa Team (Valgamaa), Keila Swimclub (Harjumaa), orienteerumisklubi Kape (Tartumaa), orienteerumisklubi Põlva Kobras (Põlvamaa), orienteerumisklubi Võru (Võrumaa), Ridala spordiklubi (Läänemaa), Saaremaa merispordi selts (Saaremaa), spordiklubi Konkiro (Narva), tenniseklubi Fellin (Viljandimaa), Türi vibukool (Järvamaa) ja võrkpalliklubi Duo (Tartu).

Tunnustus Velja Andrusele

Galaõhtul jagati ka Eesti kultuurkapitali spordivaldkonna aastapreemiaid. Üks preemiatest tuli meie maakonda ja selle sai Põltsamaalt pärit rahvusvahelise kategooria maadluskohtunik Velja Andruse.

„Kui mulle sellest esmakordselt teatati, arvasin, et numbriga on eksitud. Aga ei, uudis osutus tõeks,“ rääkis Velja Andruse, kes oli augustikuus Eestis toimunud maadluse juunioride MM-võistluste projektijuht.

„See oli meile suur väljakutse, millega saime edukalt hakkama. Kuid selle taga oli kogu meie meeskond, kes ühise eesmärgi nimel töötas. Nii kuulub ka kultuurkapitali tunnustus kogu meie tiimile,“ sõnas Velja ja avaldas tänu Eesti maadlusliidule, kes just tema kultuurkapitali aastapreemia nominendiks esitas.

„Aitäh maadlusliidule, et nad on minu tegevusi usaldanud.“

TIIT LÄÄNE 

blog comments powered by Disqus