Jõgeva Kabeklubi Eestis kolmas

Eesti võistkondlikel meistrivõistlustel 100-ruuduses kabes saavutas Jõgeva Kabeklubi pronksmedali. Meistriks tuli Nupuklubi I võistkond 10 punktiga. Järgnesid Paide linnameeskond 7 ja Jõgeva Kabeklubi 5 punktiga.


Kui 64-ruuduses kabes on Jõgeva kabetajad olnud pidevalt medalisaajad ja mullu saadi koguni kaksikvõit, siis 100-ruuduses kabes on esikolmikusse jõutud vaid aastail 2012–2014. Parimana võideti hõbemedalid kuus aastat tagasi.

Tänavu ebaõnnestus esimene võistluspäev, mil kaotati nii Paidele kui ka Nupuklubi I võistkonnale 3:5 ja viigistati Nõmme II võistkonnaga. Ainsa partiivõidu sai Merilii Jalg, kes tasakaalustas sellega oma päevabilansi.
Teisel päeval alistati aga nii Nupuklubi II kui Nõmme I võistkond 6:2 ja sellest piisas pronksmedalite võitmiseks. Arno Uutma alistas mõlemad vastased, Uno Plakk ja Merilii
Jalg mõlemad ühe. Neist Merilii saavutas väga olulises partiis võidu Nõmme I võistkonna
liidri Anti Ingeli üle.

Kokkuvõttes tõid võistkonna kaukasse Arno Uutma 7, Merilii Jalg 6, Uno Plakk 5 ja Triinu Jalg 4 punkti 10-st. Detsembri esimesel nädalavahetusel peetakse võistkondlikud Eesti meistrivõistlused 64-ruuduses kabes.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus