Jõgeva Jõululaadal müüakse Peipsi sibulat ja kala ning käsitööd

Homme, reedel, Jõgeva kultuurikeskuses ja selle ümbruses toimuval Jõululaadal müüakse Peipsi sibulat ja kala, mett ja jõhvikaid. Teoks saab ka heategevuslik raamatumüük puudust kannatavate laste toetuseks.


Korraldaja Sirle Sillaste sõnul on praeguseks Jõgeva Jõululaadale registreerunud üle viiekümne kaupleja kogu Eestist: Tallinnast, Tartust, Pärnust, Läänemaalt ja paljudest väiksematest kohtadest.

“Kõigepealt tõstaksin esile käsitöö ja toidukaupu, mis kindlasti atraktiivsed. Laadalt leiab käsitööna valmistatud sokke, kampsuneid, kindaid, salle, rätikuid, linikuid, ehteid, keraamikat ja palju muud. Loomulikult laialdases valikus jõuluehteid. Toidukaupadest on ülekaalus sink ja  vorst,” rääkis Sirle Sillaste.

“Kultuurimajas sees müüakse eelkõige käsitööd ja toidukaupu, kuid loomulikult neid jätkub ka õue. Kultuurimaja ümbrusest on võimalik soetada erinevat tööstuskaupa, mis on ka kahtlemata väga vajalik kaup, olgu siis iseendale või kingituseks,” lisas korraldaja.

Sillaste märkis, et osaühing Heategu korraldab laadal raamatumüügi, millest saadav tulu läheb keerulises majanduslikus olukorras olevate laste toetuseks.

“Jõgeva ettevõtjate osalemine laadal võinuks olla aktiivsem. Kauplejaid kodulinnast ja ümbrusest siiski on ja põhiliselt tulevad kohale käsitöömeistrid,” tunnistas Sirle Sillaste. Tema sõnul võib tõsise soovi korral laadale ka reede hommikul kauplemiskoha leida.

“Kultuuriprogrammi otseselt pole, kuid kindlasti on seda ideed järgnevatel aastatel võimalik teoks teha. See nõuaks juba sponsorite kaasamist. Mõistagi ei tähenda kultuuriprogrammi puudumine laada läbiviimist haudvaikuses. Erinevat jõulumuusikat kuuleb kindlasti,” ütles korraldaja.

“Jõgevaga olen seotud läbi sugulaste, kes siin elavad. Olen Jõgeval varemgi avalikke üritusi korraldanud. Nii organiseerisin siin Jõululaada ka möödunud aastal,” teatas Sillaste.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus