Jõgeva ilutulestik kestab kümme minutit

Jõgevamaa omavalitsuste osalusel korraldatavatest ilutulestikest kestab hinnanguliselt kõige kauem Jõgeva linna ametlik uusaastasaluut, mille korraldamiseks andsid lisaks linnavalitsusele raha ka kohalikud ettevõtjad.


Jõgeva linna ilutulestik maksab ligikaudu 3500 eurot, millest 1000 eurot eraldati linnavalitsuse eelarvest. Ülejäänud 2500 eurot kogub ilutulestiku korraldaja ja Jõgeva linna ettevõtja Alari Päären teistelt linna ettevõtjatelt. Ilutulestikku sponsoreerib ligi kolmkümmend Jõgeva ettevõtet.

Maakonnakeskuse ilutulestik kestab hinnanguliselt kümme minutit ja seda on kõige parem jälgida kultuurikeskuse eest. Ilusa ilma korral on hea vaade ka viaduktilt. Linnavalitsuse pressiesindaja Marge Tasuri sõnutsi on viaduktilt hästi näha 150 meetri kõrgusel taevas efektseid kujusid moodustavad “pommid”.

Põltsamaa linnas lastakse ilutulestikuga “vastu taevast” 700 eurot linnavalitsuse raha. Ilutulestikku korraldav ettevõte Tulekild esindajate sõnul on Põltsamaal taevasse lastavas tulemöllus üle 2500 efekti. Korraldaja mainis uute efektidena ära “Thunderous Comets” ja “Thunder Peony”, mida võiks tõlkida “kõmisevad komeedid” ja “kõue pojeng”. Kõige kõrgemale, 150 meetri kõrgusele lastakse raketid nimega “hõbedased palmid” ja “lõpupomm kuldvihmaga”.

Põltsamaa linna ametlikku ilutulestikku soovitatakse vaadata Kuningamäelt või kesklinnast Roosisaarelt. Linna korraldatav tulemöll kestab seal hinnanguliselt viis minutit.

Saare vald on oma eelarvest eraldanud ilutulestiku tarbeks 120 eurot, millest pool lastakse taevasse Kääpal ning pool Voorel aktiviseerimiskeskuse juurest, mõlemad pool umbes minut.

Puurmani valla ametlik aastavahetuse ilutulestik korraldatakse valla keskuses. Hinnanguliselt on selle maksumuseks 250-400 eurot ning vald selleks raha ei kuluta, vaid tulevärgi, mis kestab umbes kaks minutit, maksavad kinni valla ettevõtjad. 

Aastavahetuse ilutulestikud Jõgevamaa omavalitsustes

Jõgeva linn

Ilutulestiku maksumus on 3500 eurot, millest 1000 eurot eraldatakse linna eelarvest. Ülejäänud summa eraldasid umbes 30 Jõgeva linna ettevõtjat.

Jõgeva vald

Ei korralda

Pajusi vald

Ei korralda

Pala vald

Ei korralda

Palamuse vald

Ei korralda

Puurmani vald

Vald ei panusta, kuid valla ettevõtjad annavad kuni 400€.

Põltsamaa linn

700 eurot linna raha

Põltsamaa vald

Ei korralda

Saare vald

Voore              60 eurot 

Kääpa             60 eurot 

Torma vald

Ei korralda

*Teistest maakonna omavalitsustest ei õnnestunud lehe trükkimineku ajaks vastavat infot saada.

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus