Jõgeva haiglas avati hooldusosakonna laiendus

Vastavatud hooldusosakond on mõeldud neile inimestele, kes oma haiguse või kõrge ea tõttu enam kodustes tingimustes toime ei tule ja vajavad meditsiinilist abi. Teine osakond tuleb nendele, kes saavad pisut paremini hakkama ega vaja pidevat meditsiinilist abi, sellest saab pansionaaditüüpi osakond.

Kolmas planeeritav osakond tuleb lamajatele haigetele. Selleks saab suur saal, kus on palju patsiente üksteisest sirmidega eraldatud ja hooldajad asuvad keskel. ?Nii nagu te kiirabihaigla filmis olete näinud,? lubas Peep Põdder.

Perepalat vanadele

Kui perepalatitest on seni räägitud enamasti elu esimeste päevade puhul, siis Jõgeva haigla eile avatud esimeses hooldusosakonnas on üks suur perepalat, kus vastupidi, saavad vanad inimesed veeta oma elu viimaseid päevi ühiselt.

?Sageli on nii, et elab koos vanapaar, kellest üks on voodihaige. Teine hooldab teda küll väga hästi, kuid jääb lõpuks ka ise haigeks. Siis on vaja kaks inimest haiglasse panna,? tõi haiglajuht Peep Põdder näite. ?Varem sattusid mehed ikka meeste-, naised naistepalatisse. Meie pakume nüüd välja võimaluse elukaaslastel olla edasi kahekesi koos.?

Osakonnas on mugav puhketuba ja kuigi söömine on nagu haiglates ikka, on selles osakonnas sisustatud ka eraldi köök. ?Äkki tuleb kellelgi tuju ise pannkooke teha, mida  oma külalistele kohvi kõrvale pakkuda,? selgitas Põdder.

Hooldeosakonnas valitsevad rõõmsad värvid ja on väga hea ventilatsioon. Pesemisvõimalused on igakülgsed ja suurepärased, eraldi on mõeldud ka nende peale, kes tahavad rulltooliga du?i alla sõita.    

Linnakodaniku palat

?Nähes, kui energiliselt uus juht haiglas toimetab ja mõeldes sellele, et haigla asub Jõgeva linna territooriumil, otsustasime linnavalitsusega, et toetame Jõgeva haiglat,? rääkis avamisel linnapea Viktor Svjatõsev.

Kuulnud hooldusosakonna avamisest, tegi Jõgeva linn haiglale ettepaneku sisustada üks palat Jõgeva linnakodanikule. Saanud sellest teada, ei koonerdanud Peep Põdder rahaga, vaid tellis kõige parema voodi. Kõik, mis selles palatis, on linna poolt välja ostetud. Sisustus läks maksma 30 000 krooni.

Et patsiendil oleks võimalikult hea ja kodune, kinkis Jõgeva linnavalitsus seinale ka pildi, mis kujutab Jõgeva raudteejaama, millest Jõgeva linn 130 aastat tagasi alguse on saanud.

Jõgeva linnavalitsus on Svjatõsevi sõnul teinud kaugemale ulatuva otsuse toetada Jõgeva haiglat 300 000 krooniga seadmete muretsemisel. Linnapea sõnul pole see kindlasti mitte mahavisatud raha. ?Need seadmed on ju vajalikud meie oma inimeste diagnostika jaoks,? lausus Viktor Svjatõsev.

Paremini ja ilusamini kui naabril

Haiglajuht Peep Põdderi sõnul on Jõgeva linnakodaniku palati avamisega välja visatud kinnas teistele Jõgevamaa omavalitsustele. ?Tehke järele! Minge mööda! Me võime panna ka kullast uksekäepidemeid, kasutada sametit või velvetit! Ikka paremini ja ilusamini kui naabril, sest ega eestlane saa vaadata, kuidas naabritel on liiga hästi läinud.?

Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu esimees Toivo Tõnson lubas juba järgmisel koosolekul arutada, kuidas saaks 13 tuba korralikult sisustatud.

Jõgeva haigla sai avamisele tulnud külalistelt kingituseks mitmeid ajanäitajaid. Riigikogu liige Marika Tuus kinkis haiglale liivakella, mis eilsest peale reguleerib maavalitsuse ja linnavalitsuse koostööd.

Põltsamaa ja Mustvee haigla esindajad ning Võisiku hooldekodu direktor avaldasid lootust, et nende koostöö Jõgeva haiglaga jätkub, sotsiaalminister Jaak Aab lubas, et maakonnahaiglad jäävad kindlasti ellu ja naabrimehe poolest tõotas Jõgeva haiglale uusi rahasüste ka edaspidi.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus