Jõgeva Haiglas avatakse voodikohad lastele

Haiglajuht Peep Põdder märkis infotunnis, et Tervishoiuamet on andnud litsentsi viie lastele mõeldud voodikoha avamiseks. ?Loodetavasti on need kohad meil alates sügisest olemas ja saame aidata lapsi, kelle kodus ravimine pole võimalik põhiliselt sotsiaalsete olude tõttu. Selliste laste haiglaravile saatmist ootavad pikisilmi ka perearstid.?

Dr Põdderi sõnul võetakse haiglas tõenäoliselt kasutusele ka teine operatsioonituba, mis on vajalik selleks, et ?puhtaid? ja ?musti? operatsioone saaks teha eraldi ruumides, mis võimaldab vähendada desinfektsioonivajadust operatsioonide vahel ning haiglatööd ökonoomsemaks muuta.

?Mustadeks operatsioonideks nimetatakse näiteks kurgumandlite eemaldamist ja teisigi lõikusi, mis seotud mädakolletega,? selgitas Põdder.

SA Jõgeva Haigla juhataja märkis sedagi, et intensiivravipalat viiakse taas tagasi kirurgiaploki juurde, sest siis ei tarvitse enam narkoosist ärkavaid kirurgilisi haigeid korruste vahel vedada ja anestesioloog saaks nende seisundit hästi jälgida. “Ülemisel korrusel vabanevatesse intensiivravipalatitesse on aga võimalik sisustada kaks korralikku üldpalatit. Nii saab teistes palatites vähenda patsientide arvu. Me ei suurenda mitte voodikohtade arvu, küll aga parandame patsientide olmetingimusi haiglas.?

Olukorra kohta Jõgeva haiglas avaldasid maakonnalehele arvamust infotunnis osalenud Jõgevamaalt ja Tartumaalt valitud Riigikogu liikmed.

?Viimase kolme aastaga võib Jõgeva haiglas täheldada märgatavat edasiminekut. Majanduslikest miinustest on siin väärikalt jagu saadud ja paranenud on ka meditsiiniline teeninduskultuur. Eelmine Riigikogu püüdis haigla heale käekäigule ka finantsiliselt kaasa aidata. Muu hulgas eraldasime ka raha varsti valmiva uue lifti ehitamiseks,? ütles Keskerakonna fraktsiooni ja sotsiaalkomisjoni kuuluv Marika Tuus.

?Kokkusaamisel Jõgeva haiglas kuulsime, et sellel raviasutusel on palju spetsiifilisi muresid, mida põhjustab peamiselt sotsiaalne olukord, Eesti üliliberaalne majandusmudel ja liiga ?õhuke? riik. See, et haigla ikka edasi tegutseb, oma funktsioone täidab ja areneb, teeb mõistagi heameelt,? lausus Eestimaa Rahvaliidu fraktsiooni liige Villu Reiljan.

?Meil on tavaks korraldada infotunde erinevates asutustes, mis alluvad maavalitsusele. Seekord valisime nõupidamise paigaks Jõgeva haigla,? ütles maavanem Aivar Kokk.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus