Jõgeva haiglahoones renoveeritakse ruume Tartu kiirabile

Sihtasutuses Jõgeva Haigla renoveeritakse ametiruume Sihtasutuse Tartu Kiirabi kahele kiirabibrigaadile. Seega kolib haiglahoonesse ka kiirabibrigaad, kes on seni kasutanud pinda korterelamus.

SA Tartu Kiirabi juhatuse esimehe Ago Kõrgvee sõnul renoveeritakse Jõgeva haiglahoones 120 ruutmeetrit pinda, kus hakkavad paiknema kiirabibrigaadide olme- ja puhkeruumid ning tuba patsientide esmaseks läbivaatamiseks.

“Ehitustööd on lõpetamisjärgus ja avamistseremoonia toimub kavakohaselt jaanuaris,” ütles ta. “Jõgeval töötab üle kolmekümne SA Tartu Kiirabi töötaja,” lisas Kõrgvee.

“Kiirabibrigaadidele ehitatakse välja ruume, mis kunagi kuulusid sünnitusosakonnale ja pärast selle likvideerimist on tühjana seisnud,” teatas SA Jõgeva haigla juhataja Peep Põdder.

“Seni Jõgeva haigla koosseisus olnud kiirabibrigaad on pidevalt asunud haiglahoones. Nüüd kolib siia aga ka kiirabimeeskond, kelle asukoht oli siiani korterelamus. Kindlasti on selle maja elanikel nüüd rahulikum, sest enam ei kosta kiirabiauto müra,”  ütles Põdder.

“Oleme saanud SA Tartu Kiirabi neoonkollased ja punased töörõivad. Tartu Kiirabile on üle antud ka varem Jõgeva haiglale kuulunud kiirabiauto “Liisi”. Üldiselt on kiirabireformi läbiviimine sujunud rahulikult ja patsientidele see muudatusi kaasa tooma ei peaks,” ütles ühe kiirabibrigaadi juhtivliige, meditsiiniõde Ene Viitkin. “Peaaegu kõik varem SA Jõgeva haiglas töötanud kiirabitöötajad tulid üle ka SA Tartu Kiirabi koosseisu,” lisas ta.

Ago Kõrgvee kiitis SA Tartu Kiirabi ja SA Jõgeva Haigla konstruktiivset koostööd.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus