Jõgeva haigla sai saastekvoodi müügist raha

 

Sihtasutusele Jõgeva Haigla eraldatakse osa rahadest, mis  laekuvad Eestile  C02 saastekvoodi müümisest  Jaapani firmale. Vastavate investeeringute abil  renoveeritakse haiglahoonet energiasäästlikumaks.

Möödunud aasta lõpul toimunud valitsuse istungil kiideti heaks kaks kokkulepet riigi poolt kasutamata saastekvoodi müügiks Jaapani konglomeraadile Sumitomo  Mitsui Banking Corporation.

“Kokkuleppe kohaselt kasutatakse saastekvoodi müügist saadavat raha ennekõike haridus-, kultuuri- ja meditsiiniasutuste energiasäästlikumaks muutmiseks. Ka Jõgeva haiglale otsustati eraldada 13 miljonit krooni ehk 830 851 eurot akende vahetamiseks, välisfassaadi ja katuse soojustamiseks. Nii on võimalik muuta haigla märkimisväärselt soojapidavamaks. Raha saamiseks on vajalik ka haiglapoolne omaosalus,” ütles haigla juhataja Peep Põdder.

“Ennekõike Euroopa Liidu meetmest laekunud rahade eest hakkame aga tänavu teostama ligi 20 miljoni kroonist ehk 1,278 miljoni euro suurust projekti haigla hooldusravikohtade ja hooldekodu renoveerimiseks. Täielikult uuendatakse teine korrus ja osaliselt kolmas korrus. Eelprojekt on koostatud, lähiajal peaks valmima projekt, mille saadame vajalikele instantsidele kooskõlastamiseks ja pärast positiivsete vastuste saamist on võimalik välja kulutada riigihange ehitaja leidmiseks,” lisas dr Põdder.    

“Püüame korraldada nii, et lähiajal algavad ehitustööd patsiente võimalikult vähe häiriksid. Samas puuduvad meil võimalused igapäevatöö ümberkorraldamiseks ja statsionaarsete ravialuste ümberpaigutamiseks. Seega ootame patsientidelt ja nende lähedastelt mõistvat suhtumist ja loodetavasti aitab ajutisi ebameeldivusi paremini üle elada ka teadmine, et tulevikus muutub Jõgeva haigla igas mõttes turvalisemaks, nägusamaks ja tänapäevasemaks,” märkis haiglajuht. 

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus