Jõgeva etapil võitsid peaasjalikult välissportlased

Teisipäeval Jõgeva linna staadionil peetud BigBank Kuldliiga etapil võtsid alavõite peaasjalikult välissportlased, eestlased näitasid oma võimsust kettaheites ja odaviskes.

 

Kuigi Jõgeva võistlusel tegi staadionirekordite ja alade võitmise otsa lahti kohalik teivashüppeneiu Reena Koll, siis järgemööda hakkasid alavõite võtma hoopis välisvõistlejad. Eestlaste lootus oli kolmikhüppes pandud Veera Baranovale, kuid sel korral pidi Baranova alla vanduma valgevenelannale Natalja Vjatkinale. Ka kauguses polnud Baranoval õnne. Selle ala võitis järjekordselt venelanna Olga Balajeva, kes on võitnud sel hooajal kõik BigBank Kuldliiga etappide kaugushüppe võistlused.

Ka Eesti meestel polnud kaugushüppekastis edu. Selle võistluse võitis hoopis venelane Aleksandr Petrov venemaalt. Jaanus Uudmäe kaotas Petrovile 29 sentimeetriga ning sain sel võistlusel teise koha. Andres Raja pälvis kolmanda koha, kaotades liidrile 42 sentimeetriga. 

Tuuline ilm segas ketta lendamist

Kettaheitevõistluse osalejaterivi oli oodatust veidi lühem. Jõgevale ei tulnud ketast heitma Märt Israel, kuid Eesti meeste au oli kohal kaitsmas olümpiavõitja Gerd Kanter. Tema konkurentideks olid siin John Bowman USA-st ja Stanislav Aleksejev Venemaalt. Oodatult võttis Kanter teiste ees võidu. Parimaks tulemuseks oli Kanteril 65.97.

Antud tulemus loomulikult ei rahuldanud olümpiavõitjat, kuid samas selgitas mees, et sellise ilmaga polnud väga palju rohkem ka võimalik. Nimelt puhus võistluspäeval kettaheitjate jaoks üsna ebameeldiv vali külgtuul. Samas oli olümpiavõitjal ka väikesel staadionil ja vähese publiku toetusega keeruline võistlust korralikult käima tõmmata. “Täna polnudki võimalik paremat tulemust loota,” lisas Kanter.

Odaviskevõistluse osalejaterivi oli üsna võimas. Teiste hulgas oli kohal ka endine maailmameister Andrus Värnik, kohalik odaviskeäss Mihkel Kukk ja viimasel ajal häid tulemusi näidanud Risto Mätas. Eesti odaviskajatele pakkusid konkurentsi kreeklane Ioannis Smalios ja lätlane Eriks Rags. 

Kukk ja Värnik põrusid

Võistluse avaviske tegi Risto Mätas, lennutades oda kohe üle 73-e meetri. Nii head katset ei teinud esimeses viskevoorus keegi. Vanameister Andrus Värnik ei saanud esimesel katsel tulemust kirja ning teisel katsel viskas Värnik oda 67.58 meetri kaugusele. See jäi Värnikul ka ainukeseks tulemuseks, millega mees sai võistlustel viimase ehk kaheksanda koha. Kolme lisakatset ei saanud ka Timo Moorast, kes lõpetas võistluse seitsmendana.

Õnn ei soosinud teisipäeval Mihkel Kukke, kes küll pääses kuue parema hulka, kuid võistluse parimaks tulemuseks jäi avakatsel visatud 72.56. Kokkuvõttes jäigi Kukele kuues koht. “Tundsin juba alguses, et lihas on tühi ja siit võistluselt kõva tulemust ei tule. Olen võib olla end veidi üle treeninud,” selgitas Mihkel Kukk ning lisas, et ka tuuline ilm polnud hea tulemuse saavutamiseks soosiv.

Veel rääkis Kukk, et edasine plaan on uuesti hea viskevorm saavutada ning 17. juulil Kadrioru staadionil hea tulemus teha. “Ega siin üleöö ei juhtu midagi, tuleb tasapisi end vormi ajada,” selgitas Kukk, kes lisas, et eesmärgiks on ikkagi MM-i A-normi täitmine. Võistluse võitis Risto Mätas, teiseks jäi kreeklane Smalios ja kolmandaks Eriks Rags. 

BigBank kergejõustiku Kuldliiga Jõgeva etapi paremad

Võistleja (RIIK)                          Tulemus

Mehed

100 meetri jooks

Ruslanas Fakejevas (LTU)          10,87 

400 meetri jooks

Sibusisho Sishi (RSA)                46,51 

800 meetri jooks                     

Petras Glebus (LTU)                  1.51,09 

Kõrgushüpe

Artjom Zaitsau (BLR)                  2.19 

Teivashüpe

Eemeli Salomäki (FIN)               5.45<span style=”FONT-FAMILY: Arial; FONT-SIZE: 10pt” lang=”ET”> 

Kaugushüpe

Aleksandr Petrov (RUS)             7.86 

Kolmikhüpe

Lauri Leis (EST)                       15.34

Kuulitõuge                              

Kim Christensen (DEN)            19.73 

Kettaheide                              

Gerd Kanter (EST)                   65.97     

Odavise

Risto Mätas (EST)                   79.68

Naised

100 meetri jooks

Jekaterina Cekele (LAT)           11,93

400 meetri jooks

Anna Oreškina (RUS)              53,88

800 meetri jooks

Natalja Korejivo (BLR)             2.01,88

Kõrgushüpe

Anna Iljuštšenko (EST)           1.90

Teivashüpe

Reena Koll (EST)                   4.03

Kaugushüpe

Olga Balajeva (RUS)              6.65

Kolmikhüpe

Natalja Vjatkina (BLR)          14.14

Odavise

Liina Laasma (EST)              55.86

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus