Järjekordne külmarekord Jõgeval

Jõgeva Ilmahuvikeskusest öeldi Vooremaale, et ka mõni päev tagasi, see on neljapäeval, 22 jaanuaril registreeriti Jõgeval 21 kraadi külma. Nii külmi päevi pole aga tänavu talvel eriti palju olnud.

Jõgeva Meteoroloogiajaama andmetel oli pühapäeva õhtul kella kaheksa paiku Jõgeval -11,3 kraadi. Esmaspäeva, 26. jaanuari hommikul kella kaheksa paiku mõõdeti Jõgeval külma -9,4 kraadi ja kella 12 ajal -8,9 kraadi ehk üle 10 kraadi võrra vähem kui ennustati.

Pühapäevaõhtuse ilmateate järgi pidi Eestis õhutemperatuur langema esmaspäeva hommikuks kuni -19 kraadini. Tegelikult oli ilm pilvine ja esmaspäeval oli Jõgeval juba pehme talveilm.

Kuigi Peipsi taga Venemaal laiub kõrgrõhkkond, on Eestis võimust võtmas madalrõhkkonnad.

Jõgeva SAI agrometeoroloog-ekspert Laine Keppart kirjutas käesoleva aasta 17. jaanuari Vooremaas, et kui jaanuari keskpaigani on talv nii soe kui tänavu, siis enamikel juhtudel jääb ka ülejäänud talv pehmeks. Samas on olnud ka aastaid, kus veebruaris ja märtsis tuleb soojale jaanuarile vaatamata veel korralikku pakast.

Meedias on ennustatudki edaspidiseks ehk kuni märtsini mõõdukat külma ilma. Samas on tänavutalvised ilmamuutused olnud küllalt järsud.

“Pööripäeval algas Jõgeval päeva teisel poolel järsk jahenemine koos tugeva tuule ja lumesajuga. Temperatuuride muutused olid nii järsud, et mõnel pool Eestis registreeriti jõulude eel äikestki,” kirjutas Laine Keppart.

Meenutuseks, et mullu oli Jõgeval 11. jaanuaril temperatuur -36,7 kraadi, 1940. aasta 17. jaanuaril mõõdeti Jõgeval aga 43,5 kraadi külma.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus