Jaokaupa jõuab rohkem

Aprill on ikkagi naljakuu ja kuigi sündmused on tõsised (hundid ründasid taas Lahaveres koeri), ei maksa metsasanitaridele laussõda kuulutada. On ju eesti talupoeg ajast aega jahti pidanud ja metsast kehakatteks karusnahku ning ulukiliha hankinud. Nüüd võtsid villemid inimestelt jälle vastu, võib-olla selle eest, et tasakaal, mis ilma inimeseta looduses valitseks, on viimaste tõttu taas paigast ära.
Olgu kuidas on, segased ajad majanduses annavad emakesele maale puhkust ja seda on ammu vaja olnud. Tarbitakse vähem, lennatakse vähem, merigi reostub vähem, sest kruiisilaevad seisavad sadamas. Seepärast tundkem rõõmu lihtsatest asjadest ja võimalustest, mida meie tärkav loodus ja maakond pakub. Kui sporti ei jaksa teha, tehke hoopis kodu korda, ei pea tervet korraga, sest jaokaupa jõuab rohkem.
Ilusa ilmaga saab ette võtta ammu edasi lükatud õuetööd. No ja kui tulebki veidike lörtsi, siis ole mees ja pane need põrandaliistud lõpuks ära. Kindlasti tasub üle vaadata ka varandus – asjadest millest juba kolm aastat tolku pole, on mõistlik loobuda. Vastutasuks saate juurde ruumi ja ehk mõne vajaka oleva eurogi.
Vooremaa proovib edaspidi hoida rohkem kursis ka korilasi ja kalamehi, sest tingimused looduses puhkamiseks ning sealt andide varumiseks paranevad maakonnas iga tunniga. Mida ja kust varsti korjata ning püüda saab, sellest juba edaspidi. No ja kui Põltsamaa valla rahvas ka tahab maakonna eluoluga kursis olla, siis need kel veel pole Vooremaa tellimus vormistatud, tehke see ära.

blog comments powered by Disqus