Jaanikardil võistles Eesti kardisportlaste paremik

Tänavustel võistlustel oli kõige suurem konkurents masinaklassis Micro, kus esikohale pürgis kuusteist kardisõitjat. Esikoha sai Rootsis elav eesti koolipoiss Conrad Hildebrand.

?Olen kardisõiduga tegelenud viis aastat, kui paljudel võistlustel esikoha olen saavutanud, pole küll meeles,? ütles võitja. Tema isa Andre Hildebrand märkis, et ta on ise tegelenud motospordiga ja nüüd jätkab poeg samas vaimus.

“Kardisõit meeldib talle ja ta on sel alal suuresti iseseisev, vahel vajab aga juhendamist ka,? rääkis Andre Hildebrand.

Nagu Kuningamäel toimuvatel kardivõistlustel ikka, oli ka seekord võidu kihutamas omaaegse tuntud kardisõitja Väino Allipere tütrepoeg Ranno Kallas, kes pälvis esikoha masinaklassis Rotax Max.

?Enne võistlust treenisin tugevasti ja treeningul läks auto katki. Hea, et niisugune aps juhtus treeningul, mis võimaldas võistlusteks masina korda teha,? rääkis noormees, kes on tänavustel Eesti meistrivõistlustel oma masinaklassis võitnud kõik etapid.

Masinaklassis Yamaha tuli võitjaks Madis Täht, masinaklassis Raket Kevin Korjus, masinaklassis Rotax Junior Kert Vellama ja masinaklassis Cadet Karl Soidla. Kardispordiklubidest oli parim Vihur Team.

Võistlust Jaanikart ja Eesti meistrivõistluste kolmandat etappi organiseeris Saduküla kardispordiklubi eesotsas Peeter Kallasmaaga ja Eesti Kardiliit. Peeter Kallasmaa oli ka võistluste juhiks ja peakohtunikuks. Teda aitasid tehnilise kontrolli ülem Aivar Pööbel, pearajamõõtja Andres Leotoots, stardi- ja fini?ikohtunik Ain Ojamaa, eelstardikohtunik Heino Hindreks, rajakohtunike pealik Vitali Topkin, võistluste arst Milvi Jaanus, võistluste sekretär Merle Niglas ja võidupärgade meisterdaja Tähti Kallasmaa.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus