Hundid käisid Laiuseväljal jälle koeri murdmas

«Hundid ümberringi, varsti ei julge enam pimedas väljagi minna. See on mul kümne aasta jooksul juba viies huntide nahka läinud koer. Liig mis liig, hakka või uut elukohta otsima. Räägivad, et hunte ei tohi enam maha lasta. Euroseadus ja kõik. Ega see seadus vist enne muutu, kui hundid juba inimese kallale tulevad,» arvas Laiusevälja küla servas asuva talu peremees Ilmar Muser.

Alles hiljuti oli neil majavalvuriks ja sõbraks kaks suurt koera. Paar kuud tagasi pureti kuudi juures ketis olnud Laikal kõri ja jalad läbi. Loomaarst käis küll tohterdamas, kuid ei suutnud temagi koera terveks ravida. Nüüd läks huntide nahka Karu ? oli selline suur ja tugev, saksa lambakoera sarnane.

Raaduverest on läinud neli-viis koera

“Koertest muidugi kahju, lastel veel kõige rohkem, olid nad ju koos Laika ja Karuga üles kasvanud. Maal ilma õuekoerata läbi ei saa, peab hakkama kasvatama uut koera, kes ajaks vähemalt rebased ja kährikud laudast eemale.

Huntide vastu aga koer ei saa, alles hiljuti läks Raaduvere külast magamistoa akna alla ööseks ketti pandud koer minema. Hommikuti käib meil töökaaslastega õige tihti hundijutt: kellel ja kus jälle koer minema viidud. Üks läks Laiuse aleviku servast, Raaduverest on kadunud neli-viis, siis veel Sadalast, Tormast,” loetleb Ilmar viimasel ajal huntide saagiks langenud koeri.

Laiusevälja külas murdmisjälgi vaatamas käinud Laiuse jahiseltsi pealik Arvo Tooming märkas värskel lumel nelja hallivatimehe jälgi. Pärast söömaaega olid hundid läinud Laiuse lossivaremete juurde ja sealt Pedja raba suunas.

Teine ohver Varbeverest

Pole teada, kas tegemist on sama hundikarjaga, kuid üleeile kadus koer ketist Palamuse vallas Varbeveres. “Tobi oli tubli hundikoer, hommikul leidsime oma sõbra jäänused kuuseheki tagant. Pea, nahk ja tagajalad olid alles, üks esikäpp oli kaugemale tassitud, teine jäigi kaduma. Väga kole pilt, ja kus on huntidel ikka jultumust tulla koduõue looma murdma,” on perenaine Ülle Annuk hämmastunud.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus