Homme õhtul peetakse viies Elmari suvepidu

Homme kell 21 algab Palamuse laululaval juba viiendat korda raadio Elmar suvepidu, kus kohalikel diskoritel aitavad pidu vedada Elmari raadio tegijad ning lavalaudadel astuvad üles kaks tuntud ning nõutud Eesti ansamblit: Karavan ja Hellad Velled.

 

Kui üldiselt on Palamuse suvepeod pigem suunatud nooremale põlvkonnale, siis homsele peole on oodatud külalised igas vanuses. Lisaks muusikalisele elamusele ning tantsupõrandal jala keerutamise võimalusele, leiab tegevust Palamuse lauluväljakult ka muudki. Ennekõike on meeles peetud kõige pisemaid külastajaid, keda lõbustavad jäätisega Balbiino ning tegevust pakub neile ka Vudila mängumaa.

Siiski käib peo põhitegevus lava peal ja selle ees. Juba viiendat korda on Palamuse suvepidude meeskond ühendanud oma jõud Eesti ühe populaarseima raadioga Elmar, kelle meeskonnast tuleb Palamusele pidu vedama Lauri Hermann. Veel on soovijatel võimalik võita priipääsmeid, milleks on tarvis kuulata raadio Elmari soovisaadet ning helistada stuudiotelefonile saate ajal. 

Elmari suvepidu nõutakse juba talvel

Palamusel peetav Elmari suvepidu on Eestis ainuke vabaõhusündmus, kus raadio Elmari tegijad isiklikult kohal on. Elmari raadiodiskor Lauri Hermann on seda pidu Palamusel vedanud algusest peale. “Elmari suvepidu on nii nõutud, et meie käest küsitakse isegi juba talvel, kas sel aastal ka Elmari Suvepidu Palamusel tuleb,” rääkis raadiodiskor Lauri Hermann.

Raadiohääl kiitis ka kohalikku korraldusmeeskonda, tänu kellele on Elmari suvepeod sedavõrd jätkusuutlikult Palamusel läbi viidud. Ka sel korral astub Lauri Hermannile lisaks õhtujuhina üles Palamuse suvepidude resident DJ Imre Tõekalju. “Möödunud aastal meil  koostöö ja kahekõne laval klappis väga hästi ja teeme ka sel korral õhtujuhi tööd koos,” sõnas Hermann. 

Karavanil väljas värske lugu

Veel rääkis Elmari raadiohääl, et lisaks heale muusikale saavad külastajad osa ka mitmest auhindade loosimisest. “Plaanis on korraldada võib olla mõni mäng ja osad auhinnad jagame niisama publikule ära. Naistele jagatakse kosmeetikat, mina võtan raadio Elmar poolt kaasa mõned CD-plaadid ning loosi lähevad ka mõned kinkekaardid,” andis Lauri peost ülevaate. Veel kiitis Lauri ansamblite valikut: “Karavan on väga hea peo käima tõmbaja ja Hellade Vellede repertuaar meeldib nii vanematele kui ka noortele.”

Karavani solist Karl Madis lubas, et pidu saab olema tempokas ning rahvas pannakse Palamusel koos Karavaniga laulma ning loomulikult saab kõvasti ka tantsu vihtuda. Mis puutub Karavani repertuaari, siis kuulda saab nende lugusid nii vanemast, kui ka uuemast ajast. “Meil tuli hiljuti välja uus lugu nimega “Pahad tüdrukud”, mis on populaarseks mängitud ka juba Elmari raadios ja millele just hakkame plaanima video tegemist,” rääkis Karl Madis ansambli saavutustest ning lubas, et kergelt lambaadalik uus singel tuleb ka Palamusel esitusele.

Keskööl stardib paljude Elmari raadio fännide lemmik Eesti disko, kus peaasjalikult tulevad esitlusele kodumaised tantsuhitid. Siiski vürtsitab pidu välismaiste lugudega Palamuse suvepidude resident diskor Imre Mihhailov. Peo korraldusmeeskond tuletab meelde, et Elmari suvepeol võivad alla 16-aastased peokülastajad pärast südaööd viibida vaid koos täisealise saatjaga.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus