Hõiskamiseks pole veel põhjust

Pikad jaanipühad on seljataga, ent olukord liikluses läks nukraks juba läinud nädala lõpul, mil Laagna teel 200 km/h kihutanud autojuht ränga avarii põhjustas. Õnneks jäi Jõgeva maakond suurtest õnnetustest puutumata ja politsei sõnul läks natuke paremini, kui esialgu arvati. See aga ei tähenda, et rõõmustamiseks põhjust oleks.


Nii tuli politseil näiteks Mustvee vallas reageerida väljakutsele, kus kaks meest taluõuel ATVga kivihunnikusse sõitsid.
Eile hommikul korraldas politsei Jõgeva linnas puhumisreidi, mille käigus saadi kätte kolm alkoholi tarvitanud autojuhti, kes olid kutselised roolikeerajad. Üks neist lausa suure veoauto roolis. Olgugi et juhtide teekond lõppes seekord õnneks politseiautos, ei tähenda, et pikk ja pidune nädalavahetus ning soojad ilmad tõmbaksid pidurit hooletule käitumisele. Pigem võib väikese värinaga oodata esmaspäeva, mil kogu jaaninädala statistika kokku pannakse. Kas on põhjust rõõmustada või kurvastada, näeme alles järgmisel nädalal.
Ees ootavad kuumad suvepäevad, mil tuleb erilist tähelepanu pöörata lastele ja eakatele. Samuti sellele, et ei lapsi ega lemmikloomi seisvasse autosse üksi ei jäetaks. Vanad ja tuntud tõed, kuid sellest hoolimata tuleb neid aastast aastasse meelde tuletada. See aga nõuab tähelepanelikkust ja läbimõtlemist igal sammul. Sest tihtipeale hüüavad õnnetused tulles juba pikalt ette.

blog comments powered by Disqus