Hinnangu annavad rõõmsad näod

Jõgeva maakonnas on palju pika ja väärika ajalooga traditsioonilisi spordisündmusi. Üheks selliseks on ka Jõgeva linna pargijooksude sari, millele pandi alus juba enam kui kakskümmend aastat tagasi. Sealt peale on kevadel ja sügisel seda hinnatud jooksusarja vedanud Aimur Säärits koos oma toetavate mõttekaaslastega. Aastate jooksul on käinud pargijooksul arvukalt osalejaid, vahetunud on jooksupaigad.

Peale on kasvanud juba uus põlvkond, sest mõnedki 22 aasta eest siin alustanud on toonud nüüd rajale oma järeltulijad. Pargijooksude kasutegurit on raske üle hinnata, olgu siis tegemist laste või täiskasvanuteega. See väärt ettevõtmine on nende aastate jooksul toonuid spordi juurde palju lapsi ja noori, kellest mõnedki on saanud just siit innustust valida endale sporditee.

Jõgeva pargijooksude otsesest kasutegurist räägib seegi fakt, et kui varasematel aastatel oli maakonna noorte krossijooksudel jäme ots Põltsamaa piirkonna laste käes, siis nüüd on vaekauss kaldunud Jõgeva poole. Ilmselt on kõige otsesem mõju sellel just pargijooksudel. Jooksusarja plussiks on kindlasti ka võime muutustega kaasas käia. Nüüdki on korraldajad seda meelt, et sügiseste ja kevadiste etappidega liigutakse linnast välja, suure Jõgeva valla piiridesse. See on uus väljakutse korraldajatele ning kindlasti aitab tuua rajale veelgi enam uusi jooksjaid.

Kõige selle juures on korraldajatele suurimaks tänuks osavõtjate, eelkõige just laste ja noorte rõõmsad ja tänulikud näod. Neilt saavad korraldajad kindlust ja uut jõudu jätkata.

blog comments powered by Disqus