Heategevuslik oksjon aitab Kääpa lastele parema õueala rajada

Saare valla lasteaia Siilike Kääpa rühma hoones peetud Jõululaada heategevuslikul oksjonil ja õnneloosil koguti raha lasteaia õueala avaramaks ja turvalisemaks muutmiseks.

Kääpa rühma lasteaiaõpetaja Evelin Tamme sõnul oli oksjonil kakskümmend ahvatlevat pakkumist. Kõik kaubad leidsid omaniku, mitmel juhul tekkis lausa pingeline pakkumine. “Kõige rohkem tulu, 300 eurot, tõi terrassiehitus firmalt PH Building. Samuti olid väga menukad killustikukoorem aktsiaseltsilt Kaltsiit (105 EUR) ja viis rummi küttepuid (85 EUR) ettevõttelt AD Mets.

Veel olid oksjonil kuuseehted, mänguasjakast firmalt Mäerand Grupp, lastemööbli komplekt, lapitekk, põdrasarv, kinkekaardid, Tamme ratsutalu vankrisõit, Lille Loo fotosessioon, Toila Spa hotelli savitoa külastus perele, Everest Kiviõli Hosteli matk kahele, restoran Ylicooli külastus, kanuumatk Kebeli talult, Kasepääl toimuva suvekontserdi Peipsi Romantika piletid kahele koos õhtusöögiga, elektritööd Jaanus Poolakeselt, ööbimine Tallinna kesklinna apartemendis Angleterre apartmentsilt,” ütles ta.

Evelin Tamme sõnul oli koostööpartnereid heategevuslikule oksjonile üsna kerge leida: “Kohalikud ettevõtted toetavad võimalusel ikka. Kaugematest ettevõtetest peab olema veidi julgust küsimiseks. Minu meelest ollakse meie ühiskonnas aina rohkem seda meelt, et igaüks saab kuidagi panustada heategevusse ja mis oleks selleks veel parem kui laste heaolu.”

“Olen ise Kääpalt pärit ja siinset lasteaeda varemgi toetanud. Samas lasteaias käis ka mu esimene laps,” ütles Tartus tegutseva restorani YliCool omanik ja peakokk Urpo Reinthal.

“Traditsiooniliselt külastasin Kääpa Jõululaata koos perega. Muljed on ainult positiivsed: särasilmsed eestvedajad, sisutihe programm, palju tegevusi lastele, erinevad laadatooted. Kutsusin laadale ka oma tuttavaid-sõpru, kes kõik olid vaimustuses ning osad ka natuke kadedad, sest nende kodukohtades midagi sarnast ei toimu. Kõik lubasid järgmisel aastal uuesti tulla. Laat aitab väga palju kaasa kogukonna elu edendamisele ja paljud asjad saavad korda läbi ühistegevuse. Samuti on see päev väga hästi inimesi ühendanud. Koos valmistatakse ette, koos viiakse läbi, koos tuntakse sellest kõigest ka rõõmu. See on suur asi. Suur aitäh kõikidele eestvedajatele ja lapsevanematele. Eriti tahan esile tuua laada peakorraldajat ‒ “vedurit” Annika Orast ja Evelin Tamme,” ütles Saare vallavanem Hannes Soosaar.

Tänavu peeti Kääpa Jõululaata juba kuuendat korda ja see muutub järjest populaarsemaks. “Rõõm on tegeleda ettevõtmisega, mis meie laste lasteaiaskäimise põnevamaks teeb ja Kääpa lasteaia noortele peredele atraktiivsemaks muudab,” ütles Annika Oras, kes laadakohvikus enda ja ümberkaudsete perenaiste valmistatud suupisteid müüs. Ka kohvikust kogutud tulud lähevad lasteaiarühma heaks.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus