Heategevuskontserdiga toetatakse mälestuspingi paigaldamist Herbert Kuurmele

 

Teisipäeva, 16. detsembri õhtul Põltsamaal EELK Niguliste kirikus toimuval heategevuskontserdil esinevad Birgit Õigemeel ja Mihkel Mattisen. Publik saab teha annetusi mälestuspingi paigaldamiseks kauaaegsele kirikuõpetajale Herbert Kuurmele, kes seisis omal ajal hea selle eest, et taastati teises maailmasõjas purustatud Põltsamaa kirik.

Kontserdi korraldaja, riigikogu liige Aivar Kokk kinnitas, et juba varakult hakati huvi tundma, kas traditsiooniks saanud advendiaja muusikasündmus ka tänavu toimub.

“Küsisin, keda soovitakse seekord esinema. Paljude arvates sobivad oma loominguga jõulumeeleolus kontserti sisustama lauljatar Birgit Õigemeel ning pianist ja helilooja Mihkel Mattisen. Saingi neilt nõusoleku,” rääkis Aivar Kokk, kelle sõnul on heategevuslike advendikontsertide ajal Põltsamaa Niguliste kiriku saal alati eriliselt publikurohke olnud. “Seepärast soovitan neil, kes soovivad kindlasti istekohta saada,  tund aega varem kohale tulla. Kontserdil saab annetada Põltsamaa kogudusele, et oleks võimalik paigaldada mälestuspink teenekale kirikutegelasele Herbert Kuurmele,” lisas ta.

Detsembrikuine heategevuskontsert saab Põltsamaa kirikus teoks neljandat korda. “Varasematel kontsertidel on esinenud Mait Maltis ja tema pojad, tšellokvartett C- Jam ja Koit Toome. Annetusi on kogutud kirikusse vaegkuuljate tarvis kuuldeaparaatide muretsemiseks, vitraaži taastamiseks ja koguduse teadetetahvli paigaldamiseks. Kontsertide korraldamisel on alati olnud heaks koostööparneriks EELK Põltsamaa kogudus eesotsas Markus Haameriga.”

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus