Hea asukoha ning rikka kultuurilooga vald

Pala vald on hea asukohaga – olemas on Peipsi järv, erineva pinnavormiga metsad ning rikas kultuurilugu. Kodavere murrak on väga omapärane, juba mitu aastat plaanitakse vallas luua Kodavere Pärimuskoda.

Pala vallavolikogu esimees Taavi Pirk ütles, et vallas peaks olema palju väikesi aktiivseid ettevõtteid paari-kolme töötajaga. Väga hästi tulevad toime oma kindla niši leidnud tootjad nagu näiteks Haberek ja Palmet.

Et vald asub metsarikkas piirkonnas, võiks isegi rohkem puitu vääristada kui seni. Puidutooteid küll valmistatakse, kuid siiski tagasihoidlikult.

Vallavolikogu esimees usub, et kindlasti saab veel turismi arendada. Palal on aktiivseks sporditurismiks kõik olemas, talviseid spordialasid on hea harrastada. Arendada võiks slaalomimäge, koolis võiks tegutseda Kuremaa Spordikooli suusaklass.

Pala suusaradu kasutavad ka paljud kaugemalt tulnud inimesed, koolilaste maraton on väga tuntud.

Tegemist on siiski mõneti ka kasutamata võimalustega, sest kui inimesed on kaugelt kohale tulnud, võiks neile pärast suusatamist veel midagi pakkuda, et nad meile pikemaks ajaks jääksid. Ööbimiskohti võiks rohkem olla, kasutada saaks nädalavahetustel ja koolivaheaegadel ka õpilaskodu. Miks mitte tuua Palale talvel treenima ka kaugemalt pärit lapsi ja majutada nad näiteks õpilaskodusse,” pakkus volikogu esimees Pirk.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus