Graniidiettevõttele prognoositakse edukat arengut

Osaühingu ISCC (International Stone Construction Grupp) juhatuse esimees ja peadirektor Priit Saksing ütles firma avatseremoonial, et graniitkivid säilivad praktiliselt igavesti ja nende järele on suur nõudlus ka Eestis. “Meie esimeseks eesmärgiks on avada graniitkillustiku turg,? märkis Saksing.

Ta ütles, et üks valdkond, milleks võiks graniiti kasutada, oleks restaureerimis- ja teedeehitustööd Tallinna vanalinnas. ?Firma toodangut on kasutatud ka Peterburis, Moskvas ja teistes suurtes Venemaa linnades teede, platside ja terasside ehitamiseks.

Firma Vozrozdenije direktorite nõukogu esimees ja omanik Igor Bukato andis ülevaate ettevõtte ajaloost ja tootmistraditsioonidest. Ta prognoosis graniidiärile Eestis perspektiivikat tulevikku.

Keskkonnaminister Villu Reiljani hinnangul elavdab ISCC avamine Eesti majandust. ?Vastav investeering on oluline ka keskkonna seisukohalt. Kui osaühing rajab tehase, kujuneb see eeldatavasti keskkonnasõbralikuks ettevõtteks, kus ei teki jäätmete probleemi,? märkis minister.

Avamisel viibinud ekspeaminister ja nüüdne suurettevõtja, Silmet Grupi juhatuse liige Tiit Vähi peab võimalikuks tihedaid majandussuhteid ASi Silmet Grupp ja osaühingu ISCC vahel. ?Sillamäel on sadam, oleme valmis osalema logistikaketis, milles kivimaterjal Karjalast Eestisse jõuab. Kui tulevane tehas rajatakse Sillamäele, on meie pakutav logistika kindlasti kõige odavam,? lausus Tiit Vähi.

Ka Eesti Põlevkivi juht Mati Jostov peab uue ettevõtte loomist perspektiivikaks projektiks. ?Hea, et Vozrozdenije usaldab Eesti ettevõtjaid ja teeb nendega koostööd. Usutavasti annab see signaali ka teistele välismaalastele, et eestlastega on võimalik püsivaid majandussuhteid luua. Loodan, et osaühingu ISCC loomine ja arenemine aitab Ida- Virumaal lahendada ka tööjõuprobleeme,? ütles Ida-Viru maavanem Ago Silde.

Jõgevamaalt viibis osaühingu avamisel Siimustis asuva firma Moreen juhataja Juss Maurer. ?Graniidiga seonduv on meie ettevõtet alati huvitanud. Soovime Priit Saksingule ja tema meeskonnale edu uues ettevõtmises,? ütles ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus