Filmis „Klassikokkutulek 3: Ristiisad” lõid kaasa hobinäitlejad Lohusuust

Kinofilmis mänginud näitlejate osalemine maakonna või vallakeskuses toimunud esilinastustel on üsna haruldane. Teisipäeval Mustvee kultuurikeskuses toimunud filmi „Klassikokkutulek 3: Ristiisad” esmanäitamisel sai see sündmus aga teoks. Kohal viibisid ja oma muljeid jagasid Lohusuu kandi elanikud, kes kehastasid filmis hooldekodu kliente.


Värskelt valminud „Klassikokkutulek 3: Ristiisad” on esimene film, mida Mustvee kultuurikeskuses demonstreeriti hiljuti soetatud uue kinoprojektoriga.

Mustvee kultuurikeskuse administraator Elle Palmi sõnul osteti enamus pileteid mitu päeva enne kinopäeva. Fuajees tervitas esilinastusele saabujaid kultuurikesuse juhataja Laidi Zalekešina koos töökaaslaste ja Mustvee raamatukogu staarkassi Hurmuriga.

Saal täitus kinosõpradega

Seansi avanud Laidi Zalekešina rõõmustas, et kinokülastajatega on täitunud peaaegu kogu saal. Ta kiitis tehnikajuht Reigo Saart, kes alates esmaspäeva õhtust pühendas end sellele, et filminäitamine suurepäraselt sujuks ja Mustvee vallavalitsuse arendusnõunikut Aive Tamme, kes koostas projekti raha taotlemiseks viimase sõna kinoprojektori ostmiseks.

Erilised tänusõnad edastas ta kultuuriminister Indrek Saarele, tänu kelle soovitusele ja toele projekti kirjutama hakati. Seejärel usutles Zalekešina Lohusuu kandi inimesi, kes filmis „Klassikokkutulek 3: Ristiisad” kehastasid hooldekodu elanikke.

Võtted toimusid Illuka mõisas. Selgus, et filmi pääsesid lohusuulased läbi tugeva konkursi, kus osales ligi 1700 kandideerijat. Oluliseks kaasaitajaks ettevõtmisele oli endine Lohusuu kultuuritöötaja Marika Oolberg.

„Mängisin ühte vana meest hooldekodus, kes kõndis käimistoega ja kukkus, kui Andres (näitleja Ago Anderson) tõi hooldekodusse oma isa (näitleja Raivo Adlas). Üks filmitegijatest küsis, kes on nõus kukkumistseeni etendama  ja ma olin päri. Pehmemaks kukkumiseks pandi selja taha madrats,” rääkis Endel Ambos.

„Ka soovitati mul kõndida võimalikult pikkamööda, sest kehastasin vanurit,” ütles harrastusnäitleja naljatoonis. „Ega ma nii vana ka pole,” lisas ta. Õie Sildoja mängis vanurit, kes hooldekodu trepil ajakirja sirvis. „Filmiti mitu korda ja nii mõndagi pakkus nalja. Kahtlemata sain huvitava kogemuse.”

Tõsine pusle

 Lohusuu naised olid filmis ka hooldekodu kliendid, kes puslet kokku panid. Nad soovisid seda stseeni teha ilmekalt, näiteks naeratades, kuid mängida paluti ilma emotsioonideta, sest stsenaariumis oli nii hooldekodu elanikke kujutatud.

Esilinastusele oli palutud ka bussijuht Sulev Kivi, kes harrastusnäitlejad Lohusuust filmimiskohta sõidutas. „Filmimise vaheajal sain veidi rääkida näitleja Mait Malmsteniga,” ütles ta.

„Klassikokkutulek 3” esilinastuse ja uue kinoprojektori tööle rakendamise alguse puhul pakuti Mustvee kultuurikeskuse kohvikus traditsioonilisi kinosuupisteid popcorni ja Coca-Colat jääga ning muudki head ja paremat.

„Kõike osteti küllalt palju. Võimalus oli kerge eine ka saali kaasa võtta,” ütles Mustvee kultuurikeskuse rahvakultuurispetsialist Diana Siirak, kes seekord kohvikus toimetas.

Filmis „Klassikokkutulek 3: Ristiisad” mängis ka Adaverest pärit kiiruisutaja Saskia Alusalu, kes kehastas Pillet.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus