Filmipäevad tulemas

Theodor Lutsu sünniaastapäeva tähistamise traditsioon sai Palamusel alguse kaheksa aastat tagasi, mil möödus 100 aastat sealt võrsunud filmimehe sünnist. Seitsmendat korda kaasneb Lutsu filmipäevadega lahtine lühifilmide konkurss. Tänavusele konkursile registreeritud 39 anima-, tõsielu-, eksperimentaal- ja mängufilmi on jagatud viide programmi, millest kaht näidatakse laupäeval (kell 12 ja 14) ning kolme pühapäeval (kell 10,12 ja 14).

Autorite ring ulatub 60 inimeseni, kelle hulgas on nii Lutsu-päevadel juba nime teinuid kui ka uustulnukaid. Jõgevamaa autoritest osalevad põltsamaalane Väino Valdmann tõsielufilmiga “Pühapäevamaalijad”, Jõgeva noormehed Mikk Lind, Martin Koppel, Priit Somelar ja Eerik Raud mängufilmiga “Batman ja Robin” II ning loominguline ühendus Saast (Dima, Urky, Simon, Tiit Prii ja Rauno R) tõsielufilmiga “Jaanipunk 2000”. Osaliselt võib Jõgevamaa “arvele kanda” ka tallinlaste Liisi Tegelmanni ja Indrek Brandmeistri mängufilmi “Matemaatika”: on ju Liisi sündinud-kasvanud Palamusel.

Kes nägi maakonna tänavustel näitemängupidustustel Liisi samanimelist lavastust, sellele on film juba tuttav ? see ongi nimelt lavastuse üks komponent.

Konkursifilme hindavad filmiprofid Jaan Ruus, Helle Karis-Murdmaa, Jaak Lõhmus ja Ülo Pikkov. Pühapäeval kell 16, kui ?ürii tähtsaid otsuseid langetama asub, saab publik vaadata ära ühe möödunud aasta parimatest Eesti filmidest, Andres Maimiku ja Jaak Kilmi tõsielufilmi “Elav jõud”. Filmipäevade lõpetamisele järgneb ansambli Oort kontsert.

Mis kinobussi puutub, siis selle programmist leiab nii Läti-Eesti lastefilmi “Veepomm paksule kõutsile” kui ka kolm viimati valminud Eesti mängufilmi “Sigade revolutsioon”, “Somnambuul” ja “Täna öösel me ei maga”. Nagu ikka, saavad lapsed ja noored proovida kätt töötoatelgis. Uudiseks on, et seekord tuleb kinobussiüritusele kaasa võtta ka rahakott: nii “Veepommi…” seanss rahvamajas kui ka kammertelgi programm (aga “Somnambuuli” näidatakse just seal) on tasulised.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus