Felix Adrati mälestusturniiri võitis taas SK Noorus 96

Möödunud laupäeval Jõgeva alevikus peetud Felix Adrati   XXXVIII mälestusturniiri võitis möödunud aasta esikohta kaitsnud  Jõgeva meeskond  SK Noorus 96 , kus noorte jalgpallurite keskel mängib kaasa ka selle spordiala “elav legend” Eduard Lehtmets.

SK Noorus 96 alistas  finaalmängus meeskonda K ja H tulemusega 3:0. “Me oleme Adrati mälestusturniiri võitnud viiendat korda järjest ja seegi kord tuli esikoha saavutamisel kasuks järjepidev treening ja stabiilselt hea füüsiline vorm. Võistkonna parimaks tunnistati Priit Jõeäär, kuid samas võib märkida, et kõik mängijad olid heal tasemel ja andsid panuse võiduks,” ütles kapten  Kristjan Kuldmägi.

Treenereid on võistkonnal kaks — Igor Orlov ja  mängiv treener Eduard Lehtmets. “Meie teine treener on peaaegu viiekümneaastane mees, kes on jätkuvalt heas vormis ja võimekas mängija. Tema lõigi teises alagrupimängus värava, mis  meid finaali viis,” tõdes Kuldmägi.

Edward Heidemann võistkonnast K ja H iseloomustas aga  Noorust kui hästi kokku mänginud meeskonda, kus palju noori ja energilisi sportlasi. “Võib öelda, et kaotasime professionaalidele. Ise võime end pidada pigem rahvasportlasteks. Meil mängib aga ka endine tippjalgpallur Ivan O. Konnel  Bronin, keda peame oma auks ja südametunnistuseks,” rääkis Heidemann. 

Kaugemalt tulnud jalgpallurid nentisid, et Adrati turniirile meelitavad neid mängimiseks soodsad tingimused, soe vastuvõtt ja sõbralik õhkkond. “Meid ajendas siia tulema suurepärase jalgpallimuruga staadion. Niisuguseid  jalgpalliväljakuid leidub ju väiksemates paikades üsna vähe,” ütles kolmandaks tulnud meeskonna Päevaleht mängija Risto Berendson, kes ajakirjanikuna küll Postimehes töötab, kuid jalgpallurina on jäänud truuks oma eelmise tööandja Päevalehe võistkonnale.

“Osaleme Adrati turniiril kaheksandat aastat. Plats, millel Jõgeva lähistel mängime, on tõesti hea. Tartlastena tunneme selle üle isegi veidi kadedust. Meil on ju 100 000 elaniku kohta ainult üks korralik jalgpalliväljak, mis kuulub jalgpalliklubile Tammeka,” lausus  K ja H jalgpallur  Edward Heidemann. 

“Kui iga linn või vald korraldaks selliseid meeldiva auraga spordisündmusi nagu Felix Adrati mälestusturniir, oleks see eesti rahva käekäigule ainult plussiks,” lisas ta.

Alates 1998. aastast Felix Adrati mälestusturniiri korraldavad Jõgeva mehed Toomas Klaarman ja Rainer Võsaste rääkisid, et nad on seda võistlust vedama hakanud ja nüüd on tekkinud meeldiv kohustus traditsiooni elus hoida ja edasi arendada. “Selleks annab energiat  mitmete meeskondade püsiv soov mängima tulla, kusjuures tänavu oli osalejaid võrreldes varasemate aastatega rohkemgi. Kosutav on kuulda  rahulejäämist võistluste organiseerimisega.  Püüame ka ise kõiges latti kõrgel hoida. Nii kutsume peakohtunikuks tipptasemel jalgpalliasjatundja Margus  Kotteri. Mõistagi on võistluse õnnestumisel oluline sponsorite toetus. Mitmed abistajad on juba sedavõrd staazhikad, et kuuluvad turniiriga lausa kokku.”    

Spordielu edendajat ja Jõgeva aleviku spordiväljaku rajajat, kelle mälestuseks  38. korda jalgpalliturniiri peeti, meenutas tema kunagine õpilane Eduard Lehtmets. “Felix Adrat oli minu põlvkonnale suureks eeskujuks. Ta  oskas noortega väga hästi läbi saada ja see meile eriliselt hinge läkski. Mitmed Ardrati seisukohad ja arusaamad spordist  on aga päevakohased tänaseni,” ütles SK Noorus 96 vanim mängija.

i

JAAN LUKAS 

Fakte Felix Adrati elu- ja sporditeelt

*Sündis 1922. aasta 12. aprillil Valgas

*Õppis Tartu Kolledzis

*Töötanud raudteel jaamakorraldajana Jõgeval ja Tartus ning Jõgeva Sordiaretusjaama ehitustöölisena

*Jalgpalliga hakkas tegelema 1937. aastal Tartus, treeneriks Eesti tugevaim kesktormaja Richard Kuremaa

*Pärast Teist maailmasõda kuulus Kalevi esindusmeeskonda nii jalgpallis kui jäähokis

*1952 jõudis Jõgeva hokimeeskonnaga Eesti karikavõistluste poolfinaali

*Tal on suured teened spordielu edendamises kunagises Jõgeva Sordiaretusjaamas ja Jõgeva katsesovhoosis, kus moodustas elujõulised meeskonnad jäähokis, võrkpallis ja jalgpallis

*Jalgpallimeeskond osales 1968. ja 1969. aastal Nõukogude Liidu maanoorte meistrivõistlustel

*Tema initsiatiivil rajati Jõgeva alevikku rajooni esinduslikem jalgpallistaadion

*Suri 1974. aasta 20. mail Jõgeval

Allikas: “Sporditegijad Kalevpoja tegude maalt”

 

blog comments powered by Disqus