Euroopa noorte tähtsaimad kutsevõistlused Luual ja Tartus

Juba homme õhtul lõikavad keskkonnaminister Marko Pomerants ja Luua metsanduskooli direktor Haana Zuba-Reinsalu kooli staadionil pidulikult läbi jämeda palgi, millega kuulutatakse XIV Euroopa noorte meistrivõistlused metsanduses avatuks.


Neljapäeval lähevad seitsmeteistkümne riigi võistlejad metsa – algab metsaraja võistlus. Õhtupoolik jääb osalejatele Eestimaaga tutvumiseks.

Reede hommikul algab langetusvõistlus, mis erinevalt varasematest ei toimu platsil, vaid hoopis metsas. Võistlejatel tuleb langetada kasvavaid puid, mitte püsti pandud poste.

Laupäev viib võistlejad keset Tartu linna, seal selgitatakse linnarahva silma all välja paremad raiespordi platsialadel – saeketi vahetuses, kombineeritud järkamises, täpsussaagimises ja laasimises.

Selle võistluspäeva korraldamisel on koolile appi tulnud Eesti Metsaselts ning teised metsasektori ettevõtted. Suure panuse annavad Stihl ja StoraEnso.

Tartu päeval on aktiivseid tegevusi kogu perele, nii et koju igavlema ei peaks küll keegi jääma.

Võistlusplatsi lähedal on ka kutsehariduse tänav, kus on väljas kõik Lõuna-Eesti kutseõppeasutused, kes tutvustavad õppimisvõimalusi. “Millal siis veel õpetatavaid erialasid tutvustada, kui mitte mai lõpus. Metsanduslik kutseharidus on atraktiivne ning see rahvusvaheline mõõduvõtmine on kasulik, sest näitab, kuhu me oleme jõudnud,”  kinnitas Luua metsanduskooli direktor.

Kooli võistkonnas ei saa tänavu võistlusreeglite tõttu enam kaasa lüüa mullu Itaalias peetud 13. Euroopa noorte meistrivõistlustel kooli võistkonnas raievõistlustel teise koha ning individuaalselt samuti teise koha toonud Jarro Mihkelson. “Nüüd on võimalused ka teistel, need võistlused on meil kodus ning kõik osalejad saavad hea kogemuse. Me ei ole plaaninud kõrgeid kohti, et peame olema ilmtingimata esikolmikus või -viisikus. Olulised on võistluskogemused, oma riiki esindada ongi raske,” lisas koolijuht.

Kool on nendeks võistlusteks valmistunud kolm aastat. “Meie inimesed on teinud seda kõike suure pühendumusega. Igale võistkonnale on koolist tugiisikud. Kohtunikeks on maailmameistrid ja ka Euroopa metsameeste võistlustelt kõrgeid kohti toonud mehed. Neil on kõikidel suurvõistluste kogemused.

20 liikmeline korraldustoimkond on andnud endast parima, et kõigi 17 riigi võistkondadel oleks Eestis hea olla. Üleriigiline suur korraldusmeeskond on olnud väga tubli ja see näitab metsameeste tugevat ühtsustunnet,” tõdes Haana Zuba-Reinsalu. Tema hinnangul peavad sektori ettevõtted kooli võrdväärseks partneriks ja see rõõmustab.

Eestit esindab Luua metsanduskooli võistkond 

Ranet Sildoja, 21 aastane, pärit Raplamaalt

Euroopa noorte meistrivõistlustel metsanduses 2014 meeskondlik II koht

Balti metsakoolide 50. kutsealavõistlused – raievõistluste esikoht

Meelis Rus, 20 aastane, pärit Raplamaalt

Euroopa noorte meistrivõistlustel metsanduses 2014 meeskondlik II koht

Taavi Soosaar, 22 aastane, pärit Harjumaalt.

Euroopa noorte meistrivõistlustel metsanduses 2014 meeskondlik II koht

Markus Mitt, 22 aastane, pärit Türi vallast Järvamaalt

Võistleb esimest hooaega

Meeskonna juht Einar Must

Meeskonna treener Tõnu Reinsalu

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus