Ettevõtluskeskus viib huvilised kokku

Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse juht Tiit Urva leppis Luugas sealse ettevõtluskeskuse juhi Tamara Toloknovaga kokku, et on valmis aitama huvilistel Eestist koostööpartnereid leida ning valmistab ette nende esimest külastust ning kontakte Jõgevamaal.

Tiit Urva sõnul esialgu konkreetseid kokkuleppeid ei sõlmitud, kuid Luugas näidati üles huvi tutvuda Jõgevamaa turismiobjektidega, Luua metsanduskooliga ning kohalike farmeritega.

Tiit Urva ning  maakonna ettevõtjad kohtusid Luuga alustavate ettevõtjatega. Kohtumisel osales seitse alustavat ettevõtjat, nende hulgas kaks mesinikku, kaks farmerit, üks müügifirma esindaja, üks hobusefarmiga alustaja, üks turismibüroo töötaja. Lisaks paar inimest organiseerijate poolelt ning direktor Tamara Toloknova. Kõigepealt tutvusime, see venis natuke pikale, sest inimeste enesetutvustused läksid automaatselt üle oma probleemide kirjeldamisele. Seejärel algas dispuut küsimuste-vastuste vormis, lõpuks tekkisid vestluspaarid või -rühmad. Anti ülevaade probleemidest: vähe kogemusi, alustajatel finantsvahendite puudus, vähe maksujõulisi kliente jne. Samas tõstatus huvitavaid küsimusi. Näiteks päriti, kas Eestis on ökoloogiliste toodete valmistamine standardiseeritud, tunti huvi tervete eluviiside ja vastavasisulise propaganda vastu.”  

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus