Ettevõtlus annab lootust paremale elule

Maapiirkonna kestvuse huvides on suurtööstuse olemasolu paratamatu. Seda räägivad nii teadlased kui poliitikud, samuti ametnikud, kes näevad reaalselt numbreid ning oskavad hinnata jätkusuutlikust. Ilma töökohtadeta pole mõtet poodidel, koolidel, raamatukogudel ega ka kultuurimajadel ja spordisaalidel, sest nende ülalpidamine nõuab pidevaid kulutusi. Ja mitte ainult raha, vaid nendes peab olema ka elu, seal peavad käima inimesed. Oluline on teada, et ka pension ei kasva Toompeal riigikogu saalis, vaid pension tekib meie ettevõtlusest ja sellest, kui edukas see parasjagu on.


Tänase lehe pealoos näeme, et vaatamata paljudele kuulujuttudele on uue, Viruveres asuva Estonian Plywood AS vineeritehase meeskond värvatud peamiselt omakandi inimestest ning jätab seega palju väärtuslikku meile alles ning loob uut väärtust juurdegi. Tervelt 89 protsenti töötajatest on Jõgeva maakonnast ning valdavalt on need inimesed, kes on tulnud Viruverre erinevatelt tööaladelt, mitte teistest puidufirmadest.

Uus suurettevõte investeerib vineeritehasesse kokku 50 miljonit eurot, mis on kogu meie maakonnale tõhus majanduslik süst. Kaasaegses tehases saavad inimesed tööd ning tõuseb kohalike omavalitsuste tulumaksubaas. Töötajad saavad väljaõppe ning puit leiab väärindamist. Loota on, et töökohad, mis tänaseks loodud, jäävad kõik lähiaastatel ka alles. Kuid riskid nagu majanduses kõikjal, ikkagi jäävad. Peame siis ettevõttele pöialt, et neil läheks hästi, sest kasu saavad otse või kaude kõik.

blog comments powered by Disqus