Esmaspäeval käis toimetuses Jõuluvana*

„24. detsembril kell üheksa hommikul tulen Jõgevale,“ ütles Jõuluvana. Ja lubasneile, kes luuletusi loevad, kingitusi jagada.

„Ka kolm aastat tagasi tulin hommikul Jõgevale, läksin Kaubahalli, ostsin kingitused: mänguasju, fööni, õlletoobi ja vähemalt 30 üllatusmuna,“ meenutas ta oma avaliku jõuluvana karjääri algust.

„Esimene, kes luuletust sai lugeda, oli naisterahvas. Ulatasin talle kingituse ja mäletan siiani seda üllatust. Mulle meeldib head teha. See on vist vanaemalt pärit, ta oli ka niisugune… südamlik,“ on mees kindel, et Jõuluvanaks saamine oli tal geenides.

Seekord otsustas ta appi paluda Jõgeva ettevõtjaid, selleks, et näidata, et nad on Jõgevamaa inimeste jaoks olemas. „Olen neilt ka kingitusi saanud. Jõgeva Majandusühistu aitas kommide, piparkookide ja kinkekaardiga, mänguasjapood pani omalt poolt lelusid välja,“ kiitis ta toetajaid.

Et see ikka päris tõsilugu on, kinnitas ka Aivar Ausin, kes peab Pöialpoisi mänguasjapoodi. „Ta tuli poodi ja rääkis oma plaanist. Mulle meeldis, pühade puhul võib ju sellist asja vahel teha,“ arvasta.

Meil ei ole jõuluvana linnapildis päris tavapärane, kodudes ja lasteaia-, kooli- või firmapidudel küll. Aga nagu Jõuluvana iseütles, ei saa jõulumehi kunagi liiga palju olla.

„Jõuluvanaks hakkasin käima umbes kuus aastat tagasi. Algul oma sõprade peredes, nüüd on kohti juurde tulnud. Enam ei taheta vist eriti, et mõni onu, vanaisa või vanem vend läheb keset pidu keldrisse moosi järele, või kuuri puid tooma ja just sel ajal jõuluvana kohale juhtub. Oht on ju, et mõni väike inimene tunneb ära, kes tegelikult habeme taga peidus on. Kodus ei taha ma ka ise jõuluvanaks olla, kuigi mu tütar on veel nii väike, et äratundmise hirmu pole.

Jõuluvana meelest on väga tore, kui inimestel on jõulusalmid peas, aga kui mõni väike laps hakkab jõuluvana ees ise luuletama, või suur inimene vabalt improviseerib, on ka vahva.

„Eriti jäävad meelde lapsed. Vaatasin järgmise lapse järele ringi, seistes ise Kaubahalli ees ja nägin, kuidas mind märkas teisel pool parki väike poiss. Me tulime läbi pargi teineteisele vastu. Tal oli tõesti hea meel, lõi mulle veel patsi!“

Küllap on selgi jõululaupäeval vahvaid kohtumisi oodata. Igaks juhuks oleks mõistlik juba jõululaupäeva hommikul Jõgevale sattudes salme peast teada.

Jõgeva linna jõuluvana toetavad kingitustega:

Espak Jõgeva, Alari Äri OÜ, Helgre OÜ, Mänguasjapood Pöialpoiss, Pereraamat OÜ, Kauplus Pärl, Jõgeva Majandusühistu, Sadala Agro, Veski külalistemaja, Tiit Lääne, Aivar Kokk, ProOptika ja Raja Ehitus.

*Jõuluvana nimi on toimetusele teada

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus