Esimene Eesti lipp õmmeldi Põltsamaal ja säilitati Läänemardi talus

Meenutus eelmise aasta lipupäeva tähistamisest Põltsamaa ühisgümnaasiumi ees. FOTO: TAAVI KELDER Põltsamaal tähistatakse neljapäeval, 4. juunil Eesti lipu pühitsemise 142. aastapäeva. Meie trikoloori, mis õmmeldi Põltsamaal, pühitseti Otepääl ja peideti okupatsioonivõimude eest pea pool sajandit Jõgeva lähedal Läänemardi talus.Nüüd lipupäeval on kõik oodatud Põltsamaa muuseumisse, kus ootab Eesti lipule pühendatud väljapanek. Keskpäeval loob muusikalist meeleolu…


Kogu artiklit saab lugeda Vooremaa digilehest või paberväljaandest, mis on saadaval Jõgevamaa ajalehtede müügikohtades ja maksab vaid 2,5€.

Telli paberleht Telli digileht Sisene digilehe lugejana

Oled juba portaali kasutaja? Logi sisse siin