Ene Raudkats sai kirjandusmuuseumilt tänukirja

Oktoobri algul toimunud eluloopäeval kirjandusmuuseumis tänati ja tunnustati septembris lõppenud Ühenduse Eesti Elulood ja Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Kultuuriloolise Arhiivi väljakuulutatud eluloovõistluste „Mälestused Tartust“ ja „Eriolukorra päevikud“ kirjutajaid.
Eluloopäeval tehti kokkuvõte võistlustest, autasustati parimaid ja anti ülevaade kirjandusmuuseumi kogutud koroonateemalisest materjalist.
Ene Raudkats sai oma aukirja “Koroonapäevikute” eest. „Mulle naljakad lood istuvad. Aegu tagasi, enne Facebooki saatsin Piibujutte Maalehele. Ka pilavärsse olen vorpinud sõpradele ja Uma Lehele saatnud sügiseti lugusid,“ rääkis Ene Raudkats, kes sageli kirjutab ka võrokeelseid lugusid.
Seekordse äramärkimise tõid kirjandusmuuseumisse läkitatud katked Facebooki postitustest. Enel on anne ka tõsiseid lugusid helgelt ja läbi huumoriprisma jäädvustada.
Kokku saadeti võistlustel „Mälestused Tartust“ ja „Eriolukorra päevikud“ Eesti Kultuuriloolisse Arhiivi 14 inimese mälestused Tartust ja 58 eriolukorra päevikut, lisaks neile viie inimese mälestused eriolukorra ajast, kaheksa õpilase lühikirjutised eriolukorra ajast ja seitsmeteistkümne üliõpilase postitused.
ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus