Endast hoolides hoolime teistest

Eesti elab juba kolmandat nädalat eriolukorras. Meie liikumisvabadus on jäänud ahtamaks, kuid parema tulemuse nimel tuleb sellega harjuda. Sest ohtlikust viirusest jagusaamiseks on vaja paljudel senine mina-tegutsemisviis muuta meie-käitumiseks. Kuidas oleme seda seni suutnud?


Nagu tänasest lehest lugeda, on selleks mitmesuguseid võimalusi. Ettevõtjad, kes on koroonaviirusega sattunud sõjajärgsete aastate suurimasse majanduskriisi, haaravad kinni eri võimalustest oma tegevust kasvõi osaliselt jätkata. Nii on Jõgeval tegutsev pehmemööbli tootja Softcom koos oma koostööpartneritega haaranud kinni ideest hakata tootma isikukaitsevahendeid.
Jõgeva vallavolikogu sai möödunud neljapäeval endale uue volikogu esimehe. Eriolukorrast tulenevalt linna kultuurikeskuses peetud istung pälvis seekord rohke avalikkuse tähelepanu. Samas on selge, et rahva valitud saadikud peavad nii riigi kui ka omavalitsuse tasandil jätkama tööd ka eriolukorras.
Korraks saabunud kevadilmad meelitavad aina rohkem karantiinis ja kodusel režiimil olevaid inimesi loodusrajale. Nagu senine praktika on näidanud, unustatakse kergesti eriolukorrast tulenevad reeglid. Üks markantsemaid näiteid oli möödunud nädalavahetusel Endla looduskaitsealal toimunud n-ö matkapidu, kus liiguti suurtes kampades ega hoitud tagasi isegi kallistamisega. Karta on, et see nädalavahetus ei erine eelmisest. Pigem vastupidi. Seepärast kutsume teid, head inimesed, hoolima rohkem endast, ja seeläbi ka teistest. Püsige kodus ja olge terved.

blog comments powered by Disqus