Elame eriolukorras

Vastu reedet välja kuulutatud eriolukord Eesti Vabariigis hakkas reaalsuses meie teadvusse ja tegevusse jõudma eile. Eriolukordi (kas osalisi või täielikke) on Eesti riigi ajaloos varemgi välja kuulutatud. Seekordne on arvult neljas, kuid kindlasti varasematest erilisem, sest põhjuseks on viirus COVID-19.


Eile oli päev, kui paljud ärid ja ametiasutused uksed lukku keerasid ning koolilapsed koduõppele jäid. Piirid pandi kinni. Kahenädalases karantiinis on kõik need, kes hiljuti välismaalt naasnud. Kui esialgu võetakse sellist olekut kui uut väljakutset või põnevat vaheldust, siis kindlasti sunnivad järgnevad päevad ja nädalad meid nii teistmoodi käituma kui ka uutmoodi mõtlema. Oleks hea, kui avastaksime nüüd enda jaoks huvitavaid ja põnevaid tegevusi, millele me enne isegi ei mõelnud. Nüüd on selleks võimalus.
Sageli kurdeti, et puudub aeg enda ja oma lähedaste jaoks. Praegu, kui eriolukord seab uue reaalsuse, muutuvad ehk ka seni kaugeks jäänud soovid reaalsuseks. Seepärast ei tasu eriolukorda võtta kui koduaresti, vaid kui uut võimalust. Sest eriolukord on välja kuulutatud meie kõigi tervise ja tuleviku nimel.
Mida täpsemalt me riiklikke soovitusi täidame ja nendega arvestame, seda lühemaks seekordne eriolukord usutavasti jääb. Seega rohkem eneseusku, kannatust ja optimismi. Nii hoolime endast, oma lähedastest ning kaaskodanikest. Üheskoos peame alati vastu.

blog comments powered by Disqus