Ei tohi unustada inimest

Laupäeval Ugala teatris toimunud üheksandal aasta õpetaja galal „Eestimaa õpib ja tänab“ kuulutati välja laureaadid 12 kategoorias ning tehti teatavaks kolm riikliku haridustöötaja elutööpreemia saajat. Üheks preemiasaajaks oli pikaaegne Põltsamaa ühisgümnaasiumi õppealajuhataja Tiia Mikson. Laureaat on haridussüsteemis töötanud 49 aastat, viimased 21 neist Põltsamaal.
Miksoni panuseks on küberkaitse õppesuund ja virtuaalreaalsuse pilootprojekti alustamine. Oma töös nägi Mikson vajadust pidevalt areneda ja õpilastele aina uusi väljakutseid esitada. Ka koostööd teiste koolidega olid Miksoni jaoks tema töökohal olulised. Seda kurvem on tõsiasi, et koolist lahkumine oli tema jaoks ootamatu ja kiire ning 50 tööaastat katkes põhjendamatult vara.
See sunnib küsima, kas ikka väärtustatakse oma valdkonna inimesi piisavalt ning kas neid tunnustatakse vääriliselt. Miksoni panust haridusellu ei saa ega tohi alahinnata. Ja elutööpreemia on üks suurimaid tunnustusi, mida sellisel ametipostil üldse saada võib.
Muidugi ei jää elu ühe töökoha otsalõppemise pärast seisma ja nüüd ongi õige aeg vaadata iseendasse. Ning kui vähegi tahtmist ja indu on, saab end rakendada samalaadsetel ametikohtadel. Ent kõigile teistele juhtidele meenutuseks: oma töötajaid peab väärtustama igal ajal ja pidevalt. Betooni võib ju hooneid valada ja struktuuri muuta, kuid neid, kes südame ja hingega töösse panustavad, ei tohi ära unustada.

blog comments powered by Disqus