Eesti Rahva Muuseumis on puidudisaini kuu

Toimuvad õpitoad ?Puidumustrid? ja avatud on kaks puidudisaini erinevatest aspektidest käsitlevat näitust, kus näituste autorid väljapanekuid ka tutvustavad. Näitusele ?Karbid ja küübid: kiri, muster, ornament?, mis juba praegu avatud, on valitud 69 põnevate dateeringute ja tekstide ning tähendusrikaste mustritega puust panipaika (karpi ja küüpi), millest enamik pärineb 18. ja 19. sajandist. 12. juulil avatakse näitus ?Raul Suitsu puutreimiskunst?, kus võib näha kaasaegseid ameerika stiilis puidust treitud esemeid, peamiselt vaase ja puidust panipaiku.

5., 12., 19. ja 26. juulil kella 12?15 toimuvas õpitoas ?Puidumustrid? saab valmistada puidust mänguasju, põletada põnevaid puidumustreid ja proovida kätt templitehnikas ornamentide tegemisel.

Puidudisainil on Eestis pikk ajalugu. Eesti rahvakultuuri on tabav nimetada puukultuuriks, sest enamik talu tarberiistu on tehtud puust. Ka tänapäeval on puust esemed jätkuvalt populaarsed. Lähemat infot puidudisainikuu ürituste kohta saab Eesti Rahva Muuseumi kodulehelt www.erm.ee.

VOOREMAA
 

blog comments powered by Disqus