Eesti koondisega Moskvasse MMile

Eile õhtul sõitis Moskvasse Eesti U19 saalihokikoondis, et osaleda homme alagaval MM-võistluste valikturniiril. Eesti järelkasvukoondise peatreener on Marko Saksing ja meeskonda kuulub ka kaks SK Tähe kasvandikku, Kristo Voitk ja Alex Guske.


Moskva valikturniiril mängivad Sloveenia, Belgia, Hispaania, Prantsusmaa ja Venemaa. Finaalturniirile pääseb grupi võitja ja parim teise koha saanud meeskond. Teine alagrupp mängib praegu Itaalias ning MM finaalturniir ootab järgmisel aastal ees Kanadas.

Saksingu sõnul on Eesti meeskond MMiks päris hästi valmis. „Vaatame, kuidas läheb, kuid kindlasti lähme Moskvasse võidu järele,” on peatreener veendunud.

Jõgeval kaks mängijat

Eesti koondise valikus on seekord Jõgevalt kaks mängijat, kaitsja Kristo Voitk ja ründaja Alex Guske. Treener Saksingu sõnul väärivad koondise taset veel paar mängijat, kuid kes erinevatel põhjustel kõrvale jäid.

„Ega meil mängijate valikutega Eestis suurt kiita pole, neid lihtsalt ei jätku. Kui kokku võib MMiks üles anda 30 mängijat (Moskvasse sõidab 20), siis meil on üldse probleem 30 kokku saamisega,” selgitas Saksing.

Koondise laagreid oli kokku neli ning ettevalmistus lõpetati kontrollmänguga Tallinna Spartaga, kellele kaotati 4:8. „Kaks treeninglaagrit olid suunatud füüsilisele ettevalmistusele, kahel lihvisime tehnilist koostööd,” ütleb Kristo.

Mõlemale poisile on see esimene MM-turniir. „Ärevus on kindlasti suur,” ütles Voitk, kes on läbi ja lõhki spordipoiss. Alustas kunagi jalgpalli väravavahina, siis jätkas saalihoki väravas ja nüüd on väljakumängija. Viimased kaks hooaega on Kristo mänginud juba SK Tähe esindusmeeskonnas. Guskel on seljataga üks hooaeg.

Moskvasse minnakse võitma

„Lähme kindlasti turniiri võitma ja usun, et edasipääsu võimalused grupist on meil head,” avaldas Kristo lootust. Ka Alex on sama meelt, et meeskond on turniiriks korralikult valmis ja turniirilt loodetakse parimat.

„Hea on ka see, et treener on meie oma, sellevõrra lihtsam,” ütles Guske. Rääkides Eesti meeskonnast, ütles Kristo, et meie tugevus on ühtlane koosseis. „Füüsiline ettevalmistus on meil tugev, tehniliselt ei tohiks ka teistele alla jääda, kuid ega meil täpset ülevaadet pole.”

Turniiril ootab ees iga päev üks mäng. „See on päris suur koormus, millist varem pole kogenud,” nentis Alex, uskudes siiski, et selleks ollakse valmis.

Kristo on saalihoki juures olnud nüüd üheksa, Alex koguni kümme aastat. „Sõbrad mind kutsusid, kui käisin Virtuses jalgpalli mängimas. Hakkas meeldima ja nii jäigi.”

Alex ütleb, et temale sai määravaks see, et isa kinkis talle jõuluks saalihoki kepid. Nii see algas. „Ei kahetse, et sellise ala valisin.”

Vene keeles poisid küll väga hästi kodus ei ole, sest keelepraktika puudub. „Koolis õpime küll, aga niisama rääkima pole kunagi veel pidanud,” ütles Kristo. Aga küll hakkama saadakse. Ootusärevusega oodatakse nii uut keelekeskkonda kui rongisõitu. „Pole kunagi varem niimoodi rongiga sõitnud,” tunnistas Alex.

Poisid usuvad, et sügisel algaval kodusel hooajal suudab SK Tähe esindusmeeskond ka Eesti meistrivõistlustel tugevamatele vastu hakata. „Noori mängijaid tuleb peale ja võib-olla saame tugevduseks ka mõne välismaalase,” rääkis Kristo.

Kodune hooaeg algab septembri lõpus Jõgeva karikaturniiriga.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus