Ebapopulaarsed otsused käivad valitsemise juurde

Mustvee vallavolikogu pidanuks läinud nädalal minema nagu planeeritud: haridusvõrgu uuendamine oleks toetushäältega läbi läinud ning haridusreform seega käivitunud. Ent nagu poliitikas asjad ikka käivad, laskis üks vastuhääl kogu uuendamise plaani lihtsalt põhja.


Haridusvõrgu uuendamine pole üheski omavalitsuses ei paberil ega plaanides hästi välja kukkunud. Tihtipeale leiab see lapse vanemate ja kogukonna tulist vastuseisu ja ebapopulaarset otsust ei taha ükski volikogu liige enda südametunnistusele võtta. Eriti kui valimised on tulemas. Nii ka Mustvees.
Teatakse küll, et pisikeste koolide ülalpidamiseks tuleb vallavõimul kurja vaeva näha, et eelarve tasakaalu saada. Teatakse sedagi, et laste arv maapiirkondades on kokku kuivanud, seda enam muutub koolihoonete hooldamine ja õpetajatele palga maksmine ülejõukäivaks.
Vastu hääletajad rõhuvad valla edasiminekule. Ent mis edasiminekust saab rääkida, kui valla rahakotist kõige katmiseks ei piisa ning juurde tuleb leida 260 000 eurot? Summa, mida saaks päriselt kasutada valla elu edendamiseks: arendada spordivõimalusi, tõsta õpetajate palka … Pugeda ühinemislepingu ja uue, oktoobris valitava volikogu taha, ei näita riigimehelikkust. Sest teatavasti tuleb aeg-ajalt ebapopulaarseid otsuseid langetada. Ainult nii saab areneda. Ning täna teavad kõik, et kohalikud omavalitsused ei suuda pisikesi koole üleval pidada.

blog comments powered by Disqus