Eakate tulu hoieldes

Imelik oli lugeda ?Postimehest? lõigukest eakate inimeste meeleavalduse kohta, kuidas ?pensionärid näitasid Riigikogu protokolli, mis seadustas sotsiaalmaksust laekunud nelja protsendi esimesse pensionisambasse suunamise teise sambasse? ja edasi loeti üles selle seaduse poolt hääletanud rahvaliitlaste nimed.

Jätame kõrvale vormilise lapsuse, protokollid ei seadusta kunagi midagi, olgu nad kas või parlamendi tegevust kajastavad, seadustatakse ikka seadustega. Hullem viga on sisuline.

Riigikogu täiendas seadust

Viidatud protokoll käib Riigikogu mulluse 14. aprilli istungi kohta. Riigikogu tõepoolest täiendas siis rahandus- ja sotsiaalministri initsiatiivil sotsiaalmaksuseadust, kuid see täiendus käis vaid füüsilisest isikust ettevõtja kogumispensioni makse arvestamise ja tema sotsiaalmaksu pensioni-, ravikindlustuse ja kogumispensioni kontodele edasikandmise kohta.

Sotsiaalmaksust laekunud nelja protsendi kohta polnud sõnagi. Tõde on selline, et 4 protsendi kandmise sotsiaalmaksust kogumispensioni isikukontodele otsustas Mart Laari kolmikliidu valitsus, surudes 2001. aastal Riigikogus läbi kogumispensionide seaduse koos vastava sotsiaalmaksuseaduse muudatusega.

Rahvaliitlased selle seadusemuudatuse poolt ei hääletanud, vaid olid kava kõige karmimad kritiseerijad.

Pensionitõus varasemaks

Tuletame meelde sedagi, et 2003. aasta Riigikogu valimiste eel oli Rahvaliit ainus erakond, kes eakatele õiglast pensioni lubas, ja meie eestvedamisel seadustas eelmine valitsus ka keskmise vanaduspensioni tõusu 3000 kroonini. Koos Keskerakonnaga õnnestus nüüd pensionitõus varasemaks tuua.

Statistika on kiretu ja numbrid näitavad, et kui Rahvaliit on valitsuses, siis pensionid tõusevad ja kui meid valitsuses ei ole, siis vanainimesed ka raha juurde ei saa.

MAI TREIAL,
REIN RANDVER,
Riigikogu liikmed, Rahvaliit

blog comments powered by Disqus