Diskorite suvepäevad Palamusel meelitasid palju noori kodunt välja

Olles nördinud, et Viljandis jäi ära muusikal “Hermese kannul”, otsustasin minna Palamusele. Oli ju ometi laupäeva õhtu ning hing ihkas pidutsema. Polnud olude sunnil seni veel diskorite suvepäevadele jõudnud, mistõttu polnud mul selliste ürituse suhtes ka eelarvamust. Sõpradelt- tuttavatelt olin kuulnud, et see on päris äge üritus, eriti eelmisel aastal, kui esines Vanilla Ninja.

Reklaam ajalehtedes, majade seinal ning kuulutustetulpadel kutsus suisa peole. Ega ka külalisesinejate nimed Caater & Trinity mind külmaks ei jätnud. On nad ju staarid ning omanäolise muusika viljelejad. Trinity hittlauludki on sööbinud mällu ning neid võiks kuulata ka live-versioonina.

Alustati klubimuusikaga

Diskorid astusid üksteise järel pulti. Alustas enamik aga just klubimuusikaga, mida minu kõrv eriti ei talu, aga diskodel võib ikka kuulata. Nii mõnigi neist on ideaalne tantsimiseks, veel parem kui igapäevaselt raadiost tulev tümps.

Ürituse peamine initsiaator oli Palamuse mailt pärit Imre Tõekalju, tema juhtimisel kõik toimuski. Rein Karu, Ringo Saar, Andres Aia ning Imre Mihhailov keerutasid plaate enne külaliste saabumist.

Publik ootas peaesinejat

Kell üks öösel astusid lavalaudadele Caater & Trinity, mille saabumist enamik publikust ootas suure entusiasmiga. Küsiti juba üksteisel, et kas keegi teab, millal bänd alustab. Oli vaid aimata, et pärast südaööd. Näis, et ehkki publik ootas väga staari saabumist, ei olnud nad sellest eriti vaimustuses.

Esmalt lava äärde voolanud rahvas hakkas sealt tasapisi laiali valguma. Kuigi artistid õhutasid publikut plaksutama ja tantsima, ei võtnud rahvas vedu. Publiku lootused ei täitunud.

Kolmveerand tundi hiljem jätkus pidu taas diskorite valitud muusika saatel. Peamised tegijad olid Tanel Tooming, tuntud ka kui dr Kada, ning Dobermann. Toimus legendaarne vabalava-tantsuvõistlus, millel osales 6 üksik- ja paarisvõistlejat.

Tüdrukud olid julgemad kui poisid, ehkki lõppvõit kuulus siiski poistepaarile Komplex. Vapramad said 500-kroonise auhinna.

Komplexi juures võlus vaatajaid nende julgus teha striptiisi, kui seda nii võiks nimetada. Tänutäheks auhinna eest esitasid nad pidulistele oma räpplaulu.

Ega diskoridki oma tantsunumbriga publikule alla jäänud. Näis, et nad püüdsid jäljendada Eminemi.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus