Contra teibatüdrukute kaksikvõit Eesti meistrivõistlustel

Nii Kristi kui ka Kadi ületasid 2.60, Kristi ületas kõik kõrgused puhtalt, Kadi jäi teiseks ?tänu? ühele mahaaetud katsele. Nende konkurentide tulemused jäid 20 sentimeetrit madalamale kõrgusele.

Oma viienda Eesti noorte meistrimedali võttis Pala noormees Allar Lamp (treener Andrus Lamp), kes poiste B-klassi 1500 m jooksus tuli võitjaks ajaga 4.27,98. N-ö soojendusalana tegi Allar kaasa ka teivashüppes, kus sai isikliku rekordiga 3.20 neljanda koha.

Hea õnne korral oleks võinud medaleid tulla rohkemgi kui eelnimetatud kolm, sest kokku saadi tervelt viis neljandat kohta. Lisaks Allar Lambile said neljanda koha Ragne Amandus PA teivashüppes tulemusega 3.80, Maarja Pärs TA teivashüppes täpselt 3 meetriga, Indrek Reisberg PB 60 m tõkkejooksus ajaga 9,08 (maakonna 14-aastaste rekord) ja Liis Emajõe TB 1000 m jooksus ajaga 3.18,59.

Kaks maakonna 16-aastaste rekordit püstitas Laiuse noormees Priit Kelder. PA 60 m eeljooksus sai ta rekordajaks 7,29 (eeljooksude neljas tulemus), ent finaalis jooks ebaõnnestus ning aeg 7,36 ei andnud enamat kui kuuenda koha. Teine rekord tuli 300 m jooksus ? ajaga 37,40 saavutas Priit viienda koha.

Viienda koha said ka Minna Kuslap TA kolmikhüppes (10.62) ja Kirsi Elissson TA teivashüppes (2.80). Poiste B-klassis püstitas Enno Eller teivashüppes isikliku rekordi 3.00 ning oli sellega kuues.

Mullustel noorte ja juunioride sisemeistrivõistlustel tuli Jõgevamaale 5 medalit, tänavu 7 medalit ning koguni neli neist kuldsed. Unustada ei saa ka asjaolu, et vigastuste või haigustega olid rivist väljas mitmed meie tugevamad, nagu näiteks keskmaajooksja Helena Laumets ja poiste B-klassi teivashüppe hooaja edetabelijuht Jarko Koort (jalavigastust raviv Jarko on tänavu ületanud 3.55, esikoht Eesti meistrivõistlustel võideti 3.50-ga).

Ometi ületasid Spordiklubi Contra kergejõustiklased finaalikohtade (kohad 1-8) osas mulluse saavutuse. Mullutalvistel meistrivõistlustel jõuti kaheksa parema hulka 15 korral, tänavu juba 22 korral. See asjaolu lubab treeneritel ja sportlastel suveks julgeid sihte seada.

HENDRIK LINDEPUU

blog comments powered by Disqus