Autoorienteerujad tulevad Jõgevamaale

MTÜ spordiklubi Raudroos korraldatud autoorienteerumisvõistluse start ja finish on Tabivere vallas Äksi puhkemajas, esimene auto lubatakse teele kell 18.

Autoorienteerumine on võistlus, kus võistlejad läbivad topograafilise kaardi ja legendiga määratud võistlusstrassi või kontrollpunkte korraldajate poolt ette antud tingimustel, kasutades liiklusvahendina autot. Valikorienteerumises saab ekipaaz marsruudi ise valida, kuid peab läbima vajalikud kontrollpunktid

Autodel tuleb laupäevasel võistlusel läbida arvestuslikult 150-200 kilomeetrit, milleks on ette nähtud 2,5 tundi. Võistlust saab jätkata ka lisaajal, kuid siis kogub ekipaaz juba miinuspunkte.

Orienteerumisvõistlustel saab autoga liikuda maanteedel- ja pinnasteedel, kuid kontrollpunkt võib asuda ka heinamaal, metsas või põllul. Seega tuleb lisaks autosõidule liikuda ka jalgsi looduslikul maastikul.

Osaleda saab kahes võistlusklassis, A- klassis võistlevad kaheliikmelised ekipaazid, juht ja vanusepiiranguta orienteeruja, B- võistlusklassis on osalejate arv piiratud istekohtade arvuga autos. Karikaetapi punkte arvestatakse vaid A-klassis osalejatele.

Võistlejad peaksid orienteerumisvõistlusele kaasa võtma kella, kirjutusvahendi, samuti käsi- ja kaardilambi ja looduses liikumiseks sobiva riietuse.

Registreeruda saab SK Raudroos koduleheküljel või vabade stardikohtade olemasolul kohapeal. Starti lubatakse maksimaalselt 50 võistlusautot, neljapäeva pärastlõunal oli registreerunud juba üle kolmekümne ekipaazi.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus