Ausi mälestusvõistlustel osales üle saja ratturi

Möödunud laupäeval Luual toimunud kaheksandal Lauri Ausi mälestussõidul osales üle saja jalgratturi. Esindatud oli 11 klubi. Populaarse perevõistluse võitis mõlemas arvestusgrupis perekond Kõiv Tallinna klubist CFC.

Nagu sel võistlusel kombeks, lähetati ratturid rajale eraldistardist. Nooremad võistlejad (N10, M10, N12 ja M12) läbisid 4,2 km, vanemad võistlejad (N14, M14, N16, M16 ja täiskasvanud) 8,5 km. Seoses sellega, et Luualt pärit olümpiarattur Lauri Aus oleks tänavu saanud viiekümneseks, peeti mälestussõidul seekord eraldi arvestust nn Lauri vanuseklassis ehk viiekümneste ja vanemate meeste klassis. Nende hulgas oli kiireim Luua oma mees Kurmo Neemela. Esimeses arvestusgrupis, kus võistlesid vanem ja 2008. aastal või hiljem sündinud laps, läks esikoht Kardo ja Glen Gregory Kõivule, teises arvestusgrupis, kus võistlesid vanem ja 2007. aastal või varem sündinud laps, said võitjakarika Kardo ja Kevin Kardo Kõiv. Samasse perre läks ka soovijate vahel välja loositud Tiit Lääne raamat „Katkenud võidusõit“, mis kõneleb Lauri Ausist.

„Meie klubi CFC on Lauri Ausi mälestussõidul käinud igal aastal, aga meie sattusime siia esimest korda,“ ütles Kardo Kõiv. „Väga äge võistlus on. Tänu mägedele on rada huvitav ja sellist vahvat perevõistlust nagu siin, mujal ei korraldatagi.“

Rattatrenni teevad nii Kardo Kõiv kui ka pojad Glen Gregory ja Kevin Kardo. Tänu koroonakriisile kogunes neil rattakilomeetreid sel kevadel rohkemgi kui tavaliselt, sest paljusid muid asju teha ei saanud. Kevin Kardo suhtub rattasporti nii tõsiselt, et vahetab tänavu kooli: suundub Pirita majandusgümnaasiumist Audentese spordigümnaasiumi Otepää filiaali.

Pärast võistlussõite tehti traditsiooniline ajavõtuta rahvasõiduring ümber Kuremaa järve, millel osales nii võistlusdistantsi läbinuid kui ka muid rattahuvilisi. Rahulikus tempos läbiti 26 kilomeetrit ja meenutati Lauri Ausi, keda juba seitseteist aastat meie hulgas pole.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus