ARK kolis Maanteeametiga ühte hoonesse

Esimesest juulist toimivad Maanteeamet ja Autoregistrikeskus(ARK) ühiselt ning Jõgeva ARK büroo kolis kulude kokkuhoiu eesmärgil kokku Maanteeameti Jõgeva kontoriga, mis asub aadressil Jaama 2.

Tänavu on Jõgeva Maanteeamet läbi teinud juba kaks nimevahetust. Kõigepealt nimetati siinset keskust Tartu Teedevalitsuse Jõgeva bürooks ning hiljem nimetati sama asutus ümber Lõuna Teedekeskuse Jõgeva bürooks. Alates esimesest juulist ühendati selle ametiasutusega ka ARK ning uueks nimeks sai Lõuna Regionaalse Maanteeameti Jõgeva esindus.

Teistes Lõuna-Eesti maakonnakeskustes Tartus, Põlvas, Võrus ja Valgas säilib esialgu kaks eraldi asutust: ARKi büroo ja Maanteeameti esindus. Ainult Jõgeval otsustati asjaajamise kompaktsemaks muutmiseks asutused ühte hoonesse koondada. Olukorra muutis vajalikuks ka ARKi senine asumine rendipinnal. 

Kõik toimingud ühes kohast

Ühendasutused on mujal Eestis toiminud juba pea poolteist kuud, kuid  Jõgeva ARK büroo avati alles möödunud nädala esmaspäeval.

Uues ARKi büroos töötab endise kolme asemel kaks inimest. Tartu büroo direktor  Raimo Ronimõis selgitas, et ametikoha kadu pole seotud ametiasutuste ühinemise, vaid juba eelnevalt ilmnenud tööülesannete nappusega. “Lihtsalt tööd enam ei jätkunud kolmele inimesele,” põhjendas Ronimõis.

Kuigi eelmine ARKi Jõgeva büroo asukoht oli ideaalilähedane, on kliendid ja töötajad ka uue kohaga rahul. Ühes majas toimetab lisaks ARK büroole ja Maanteeametile ka Iizi kindlustusmaakler, seega kõik autodega seotud toimingud saab korda ajada ühes majas.  

Juhul, kui auto registreerimiseks on tarvis eriluba, mis tuleb taotleda Maanteeametilt, siis vähendab ühes majas asumine oluliselt kliendi jalavaeva ja ajakulu. Maanteeameti jaoks ARKi kolimisega suuri muutusi ei kaasnenud. Nüüdsest asuvad maanteeameti kontorid hoone teisel korrusel. 

Tarvis koolitada jalgrattureid ja mopeedijuhte

Vastavatud ARKi büroos saab teha samu toiminguid, mida eelmiseski asukohas. Jõgeva büroos on võimalik läbi viia pea kõiki neidsamu toiminguid, mida suuremateski ARKi büroodes, erandiks on ainult A- ja C-kategooria sõidueksami sooritamine.

“Momendil pole meil siin selleks vastavaid võimalusi ega ka otsest vajadust,” tõdes Tartu büroo juht Ronimõis. “Hiljem siiski püütakse ka need võimalused Jõgevale luua. A-kategooria sõidueksami tarvis oleks vaja vastavat sõiduplatsi, mida Jõgeva ARKi bürool veel pole.”

Üheks murettekitavaks aspektiks praeguses liikluses on jalgratturid ja mopeedijuhid. Ronimõisi sõnul tuleks hakata kiiremas korras läbi viima jalgratturite ja mopeedijuhtide koolitusi, kes peaksid linnaliikluses toimetulekuks sooritama ka sõidueksami. Samas tekitavad Eesti liikluses kaose ka egoistlikud autojuhid, kes ei kipu rollerijuhtide ja jalgratturitega arvestama. Kas ja millal Jõgeval ning üldse Eestis jalgratturi ja mopeedijuhi eksamid kohustuslikuks muudetakse, Ronimõis öelda ei osanud. “Kuid selles suunas tuleb tõsiselt  mõtlema hakata,” kinnitas ta.

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus