Andrei Zevakin astus Eesti Laulu karussellile

Neljapäeval selgitati välja Eesti Laulu 2019 poolfinalistid, kelle hulgas oli ka Jõgevalt pärit noormees Andrei Zevakin ja tema projekt xtra basic.


Kokku esitati konkursile 216 laulu, millest žürii valis välja 24 edasipääsejat. Loo „Hold Me Close“ esitajaks on xtra basic & Emily J, muusika ja sõnad on loodud Andrei Zevakini ja Igor Volhonski koostöös.

„Šokk on. See on täpselt nii, et iial ei tea, mis saab,“ avaldas Zevakin esmamuljeid poolfinaali pääsemisest. Konkursile esitatud lugu oli valmis tegelikult ammu, kuid selle avaldamine venis. „Lõpuks oli oktoobri lõpp ja mõtlesime, et miks mitte lugu Eesti Laulule saata. Saatsime ära ja läks nii, nagu pidi minema,“ rääkis Andrei.

Kõnealune lugu oligi valmis juba märtsis. „Olime Igoriga Tartu stuudios ja ta mängis oma loost osa ette. Ta polnud sellest üldse vaimustuses, aga ma ütlesin kohe, et see on hea lugu. Siis saime endale laulja. Meil on Emilyga head suhted ja oleme algusest peale kõike koos teinud,“ meenutas muusik. Nii asus meeskond tööle. „Siis tahtsime lugu välja anda, aga see lükkus aina edasi. Lõpuks jäime Eesti Laulu ootama. Nii ta vaikselt sündis, et pusisime ja pusisime ning saime tehtud,“ lisas ta.

Seda, mis edasi saab, noormees veel ei tea. Esmaspäeval koguneti telemajas, kus arutati, kuidas kõik minema hakkab. Ka esmaseid nägemusi pole paika pandud, sest tulemus oli ootamatu. „Eks töö hakkab nüüd peale. 25. novembriks saadame lõpliku versiooni, nokitseme mõned asjad paremaks. Siis on vaja meeskond kokku saada ja hakata mõtlema, kuidas lavaline pool välja näeb, mis me selga paneme ja kuidas vaatajatele silma paistame,“ rääkis Andrei, kelle tähelend on viimase kuu jooksul olnud meeletu.

Nimelt pärjati noormees MyHits Awardsil aasta youtuber’i auhinnaga. „Palju asju on juhtunud vähem kui kuuga. Olin ka MyHitsil valmis teistele plaksutama, aga siis tuli hoopis midagi muud,“ märkis Andrei, kes veel kuu aega tagasi Vooremaale antud intervjuus arvas, et suurt tunnustust ei tule.

Ootamatult kaela sadanud suurem tähelepanu meedias ei ole noormeest aga kuidagi mõjutanud. „Ma ei tunne, et see inimesena mind muudab, võib-olla toob kogemusi ja tutvusi juurde. On tore, kui tähele pannakse ja tunnustatakse,“ märkis ta.

Nii ei jäta ta ka jalgpalli, kuigi tõdeb, et nüüd läheb ajaga märksa kitsamaks. „Kui on vaba hetk ja saan kuskil meeskonda aidata, siis neid ma kindlasti ei unusta,“ lubas ta.

Eesti Laul 2019 poolfinaalid toimuvad 31. jaanuaril ja 2. veebruaril Tartu Ülikooli spordihoones. Finaalkontsert toimub Saku Suurhallis 16. veebruaril. Piletid Tartus toimuvatele poolfinaalidele ja finaalile Tallinnas on müügil Piletilevis.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus