Algab videokonkurss noortele

2006. aasta üle-euroopalise ?Ohutu lähte? kampaania raames plaanib Euroopa tööohutuse ja töötervishoiu agentuur edendada riskiteadlikkust ja riskide ennetamist ettevõtetes, koolides ja kõrgkoolides üle kogu Euroopa. Noorte filmitegijate konkursi kaudu kutsutakse noori üles väljendama ja jagama oma seisukohti ohutu töö kohta.

?Tänavune kampaania keskendub noortele, sest noorte tööõnnetuste risk on 50% kõrgem kui teistes vanuserühmades,? selgitab agentuuri direktor Hans-Horst Konkolewsky.

Videokonkursist võivad osa võtta koolid ja nooremad kui 19-aastased noored üksinda või meeskonnana. Konkursi eesmärk on edastada parimal viisil sõnumit tööohutuse ja töötervishoiu kohta. Oodatud on noorte vändatud lühikesed tõsielufilmid, mängufilmid, telereklaamid, uudislõigud, muusikavideod, animatsioonid, milles oleks filmilindile jäädvustatud näiteks inimeste töökeskkond, töötavad inimesed ning töö juures esineda võivad ohud ja riskid. Lavastajailt oodatakse etteantud teema võimalikult laia käsitlust, kus oleks mõeldud veidi kaugemale kui niigi ilmselge.

 ?ürii hindab kolme aspekti ? sõnumi edastamise tõhusust, teema käsitlust ja üldmuljet. Agentuur auhindab filmitegijaid, kelle tööd on pälvinud ?ürii heakskiidu. Kolme parima filmi valmistajaile omistatakse ?Ohutu lähte? Euroopa aasta parima noore filmitegija tiitel ning nad kutsutakse Euroopa nädala 2006 lõpuürituse raames 2007. aasta märtsis Bilbaos toimuvale auhinnatseremooniale.

Konkursitöö peab digitaalses DVD-formaadis esitama õpetaja või mõni teine kooli või kõrgkooli vastutav isik. Iseseisvalt kandideerivate noorte töid vastu ei võeta. Filmi maksimaalne kestus võib olla viis minutit. Konkursitööde Eesti voorule (Sotsiaalministeerium, Agentuuri rahvuslik koordinatsioonikeskus, Gonsiori 29, 15027 Tallinn) esitamise viimane kuupäev on 15. september 2006.

 Konkursi reeglid, osalemise registreerimisvorm  ja asjakohased kontaktaadressid on esitatud kampaania veebilehel: http://ew2006.osha.eu.int

Euroopa tööohutuse ja töötervishoiu agentuuri korraldatud konkurss on osa 2006. aasta Euroopa nädalast, mille juhtlause on ?Ohutu lähe!? ja mis on pühendatud noortele, tagamaks nende tööelule ohutu algus.

Katrin Pärgmäe,
Sotsiaalministeeriumi
pressiesindaja

blog comments powered by Disqus